Sociálne veci v roku 2012

26.11.2012

Charitánia rozospievala Rožňavu

       
Už 17-ty ročník benefičného podujatia Charitánia sa uskutočnil vo štvrtok 22. novembra v Divadelnej sále Obchodno-kultúrneho centra v Rožňave. Program, v ktorom nechýbali tanečnice Zumby, moderoval známy zabávač Andrej Bičan. Hviezdami programu boli Peter Cmorík a Katka Knechtová.
 
04.10.2012

Výlet do Herlian

       
V dňoch od 24.8 – 26.8. 2012 sme sa s našimi klientmi zúčastnili výletu v Herľanoch. Zároveň išlo o psychorehabilitačný pobyt, spojený s edukáciou, počas ktorého sme mali možnosť vidieť nádhernú erupciu Herlianského gejzíru, obdivovali sme krásy okolitého lesa, prešli sme sa po kúpeľnom parku, osviežením počas letných horúčav nám boli prírodné minerálne pramene, ktoré sa nachádzali v blízkom okolí a pobyt sme si spestrili spoločnými skupinovými aktivitami. Výlet nám spríjemňovala i naša verná dobrovoľníčka pani Magda Hrivniaková s manželom, ktorá si pre našich klientov pripravila tiež množstvo podnetných a zábavných aktivít.
 
04.10.2012

Deň Dobrovoľníctva v „Radosti“

       
Združenie príbuzných a priateľov „Radosť“ sa rozhodlo do tejto celoslovenskej aktivity opäť zapojiť. Cieľom realizácie bolo začať spoluprácu s novými dobrovoľníkmi a utužiť spoluprácu s už získanými dobrovoľníkmi, spropagovať zariadenie, zatraktívniť ho pre nádejných dobrovoľníkov a v neposlednom rade takisto priniesť do strediska dobrú náladu, nové podnety a zážitky pre našich klientov. Vzhľadom k tomu, že zariadenie funguje pre klientov len počas týždňa sme sa mohli zapojiť do jedného z týchto dní – piatok 21. septembra.
 
02.10.2012

O všetkých klientov z Adlerovej sa postarajú neverejné zariadenia, nikto neostane na ulici

       
Zariadenie núdzového bývania na Adlerovej ulici v Košiciach bude v doterajšej podobe fungovať do konca budúceho roka. Dotknú sa ho zmeny, ktoré súvisia s optimalizáciou siete zariadení sociálnych služieb v pôsobnosti Košického samosprávny kraj. Zrušené miesta budú nahradené novovytvorenými miestami u neverejných poskytovateľov v meste.
 
24.05.2012

Konferencia Kvalita sociálnych služieb - stav a prognóza vývoja sociálnych služieb

       
Podujatie sa uskutočnilo pod záštitou predsedu Košického samosprávneho kraja JUDr. Zdenka Trebuľu v spolupráci so spoločnosťou SCA Hygiene Products Slovakia, s.r.o. dňa 24. mája 2012 (štvrtok) od 8. 30 – 12. 30 hod v priestoroch kongresovej sály hotela Maraton, Strojárenska 21 v Košiciach.
 
27.04.2012

V kancelárii prvého kontaktu KSK radia v sociálnej i zdravotníckej oblasti

       
Kancelária prvého kontaktu (KPK) na Úrade Košického samosprávneho kraja poskytuje občanom poradenstvo v oblasti sociálnych služieb. KPK funguje pri odbore sociálnych vecí a zdravotníctva. Jej zámerom je poskytovať záujemcom komplexné sociálne poradenstvo. Klienti sa najčastejšie zaujímajú o možnosti sociálnej pomoci a služieb, ktoré zabezpečuje Košický samosprávny kraj v rámci svojich kompetencií.
 
Strana: [1]  [2] 

 

Autor/zdroj: Archív KSK
Zverejnil: Ing. Peter Kupčík
Vytvorené: 22.12.2021 13:35
Upravené: 23.05.2022 09:07

Udalosti

Zobraziť všetky udalosti

Basic Information in Help of Ukraine ISO 27001