Zdravotní klauni v Arcuse

Špecializované zariadenie a zariadenie pre seniorov Arcus v Košiciach pre svojich klientov pripravilo prekvapenie v podobe návštevy zdravotných klaunov, ktorí do zariadenia zavítali 9. februára 2018, aby klientom zariadenia spríjemnili voľné chvíle.

Zdravotní klauni sú známi predovšetkým z nemocníc, kde prinášajú smiech chorým deťom. Pravidelne však navštevujú aj geriatrické oddelenia nemocníc, zariadenia pre seniorov, či špecializované zariadenia. Práve pre seniorov má humor, ale aj ľudský kontakt, dotyk či objatie nesmierne veľký význam. Zdravotní klauni pracujúci so seniormi sú špeciálne vyškolení na túto prácu, poznajú znaky a úskalia diagnóz, často sa vyskytujúcich v tomto veku. Ku každému seniorovi pristupujú s úctou a empaticky, no zároveň sa snažia vytvárať vtipné situácie, pretože humor je potrebný v každom veku.

Návšteva klaunov Betky Babetky a pána Marhuľu mala v Arcuse veľký úspech. Priniesli potešenie, dobrú náladu, humor, úsmevy na tvárach našich imobilných prijímateľov, ktorých navštívili v ich izbách, vzpruhu a hlboký emocionálny zážitok, vymykajúci sa z bežného rámca ich všedných dní. Podarilo sa im vyvolať a zanechať veľa pozitívnej energie, ktorá pretrvala ešte dlho po ich odchode. 

Autor/zdroj: Arcus - špecializované zariadenie a zariadenie pre seniorov
Zverejnil: Ing. Peter Kupčík
Vytvorené: 21.02.2018 10:33
Upravené: 23.05.2022 09:21

Udalosti

Zobraziť všetky udalosti

Basic Information in Help of Ukraine ISO 27001