Výrobky z ergodielní nie len pomáhajú, ale aj potešia

Mesiac december sa v LÚČ-DSS Šemša neneniesol len v duchu očakávania najkrajších sviatkov roka, ale predovšetkým prípravami na tieto sviatky. Naše zariadenie organizovalo prezentačno – predajné výstavy vianočných výrobkov, ktoré vyhotovili klienti v multifunkčných ergodielňach, alebo sa na ich výrobe podieľali.

Vianočné výrobkyPrvá výstava sa uskutočnila 9. decembra v našom zariadení, v spoločenskej miestnosti Nového pavilónu. Táto výstava bola určená predovšetkým pre všetkých našich zamestnancov, ktorí si mali možnosť pozrieť, ale aj zakúpiť vystavené výrobky.

Druhá výstava, ktorú sme uskutočnili 12. decembra vVianočné výrobky Kultúrnom dome v obci Šemša, bola určená pre obyvateľov obce a širokú verejnosť.

Vystavovali a ponúkali sme výrobky z rôznych ergodielní:

  • z drevárskej dielne (drevené figúrky, drevené ozdoby so servitkovou technikou, drevené sánky a pod.),
  • z krajčírskej dielne (vianočné vankúše, sady zvončekov, rôzne bábiky
  • z textílie a pod.),
  • z dielne pre výrobu úžitkových predmetov a odlievanie sviečok (vianočné ikebany, rôzne druhy sviečok, vianočné dekorácie a pod.)
  • z dielne pletenia z papiera (pletené vence, adventné vence, pletené stromčeky, figúrky a pod.).

Výrobky sa návštevníkom výstav veľmi páčili. Sme radi, že aj naši klienti dokážu v rámci ergoterapií vytvárať pekné veci. Hlavnou úlohou erdielní je terapia, pri ktorej si klienti udržujú jemnú motoriku, podporuje ich kreativitu a predstavivosť, umožňuje im realizovať sa a plánovať. Klienti z práce majú veľkú radosť a najlepšou motiváciou pre nich je radosť z dobre vykonanej práce.

 

Autor/zdroj: Archív KSK
Zverejnil: Jozef Andrejko
Vytvorené: 18.12.2014 06:00
Upravené: 07.02.2022 17:24

Udalosti

Zobraziť všetky udalosti

Basic Information in Help of Ukraine ISO 27001