Veľkonočná tancovačka - terapia hudbou a tancom

Združenie príbuzných a priateľov Radosť – Rehabilitačné stredisko pre ľudí s duševným ochorením dňa 6. apríla 2015 zrealizovalo Veľkonočnú tancovačku – terapia hudbou a tancom v Dome umenia v Košiciach.

Tanečný parketIntegračného podujatia sa zúčastnili pracovníci a klienti ZPP Radosť, ich rodinní príslušníci a sponzori. Cieľom tohto stretnutia bolo nie len zabaviť sa, ale aj posilniť medziľudské vzťahy.

Hlavným zámerom bolo prepojenie vzájomných vzťahov medzi ľuďmi s duševným ochorením a verejnosťou, teda ich integrácia, rovnako upevnenie kontaktu rodičov, klientov a pracovníkov. Podujatia tohto charakteru však pomáhajú predovšetkým integrácii klientov, kde sa zameriavame na kontakt týchto ľudí s okolím a ich zapojenie sa do spoločenského diania.

Z tancovačkyNie je veľa spoločenských podujatí, ktorých sa môžu duševne chorí v podobnej miere zúčastniť, či zapojiť sa nejakou formou do ich organizácie. O to väčší význam však pre nich majú. V našom prípade sa utužili vzťahy a klienti dostali možnosť overiť si svoje spoločenské správanie v praxi, čo v konečnom dôsledku napĺňa dôležitú úlohu v živote človeka ako spoločenskej bytosti, správať sa v súlade s normami a tým sa začleniť sa do života.

Náladu večera vyjadrila aj prijímateľka služieb Renátka: "Zábava bola dobrá. Dobre sme si zatancovali. S Ronym sme boli pekní a aj všetci boli pekní. Bola dobrá skupina, veľmi sa mi to páčilo. Celkovo sa mi to páčilo!".

Veríme, že podobnú integračnú aktivitu zažijeme aj na budúci rok.

 

Autor/zdroj: Mgr. Miroslava Tóthová, sociálna pracovníčka
Zverejnil: Jozef Andrejko
Vytvorené: 21.04.2015 06:00
Upravené: 22.12.2021 15:13

Udalosti

Zobraziť všetky udalosti

Basic Information in Help of Ukraine ISO 27001