Úspechy LÚČ-DSS Šemša na Majstrovstvách Slovenskej republiky športovcov so zdravotným znevýhodnením v atletike

Atletický štadión Technickej univerzity v Košiciach sa v dňoch 26. - 27. septembra 2013 stal dejiskom nultého ročníka Majstrovstiev Slovenskej republiky športovcov so zdravotným znevýhodnením v atletike. Organizátorom podujatia bol Slovenský paralympijský výbor a spoluorganizátorom bola Spojená škola Alejová 6, Košice.

Podujatia sa zúčastnilo 31 súťažných družstiev. Pretekári, ktorí sa umiestnili na prvých troch miestach získali diplomy a medaily, navyše víťaz každej disciplíny získal titul „Majster SR v atletike zdravotne znevýhodnených“.

ŠtartDisciplíny pre mentálne a zrakovo znevýhodnených športovcov a telesne znevýhodnených športovcov boli rozdelené na beh na 100m, 200m, 400m, 800m, 1500m, štafeta 4x100m, skok do diaľky, skok do výšky, vrh guľou, hod oštepom a diskom.

Zo stovky športovcov zariadenie LÚČ - DSS Šemša reprezentovalo súťažné družstvo v zložení Kristína Kroščenová, Ondrej Grega, Alexander Jurica, Ján Paľko a Štefan Zubaj. Vďaka veľkému úsiliu a nasadeniu Kristína Kroščenová za svoj skvelý výkon 5,97 metrov vybojovala vo vrhu guľou striebornú medailu.

V ďalšej športovej disciplíne, v behu na 200 metrov, nás reprezentoval Ondrej Grega. V tejto kategórii medailu síce nezískal, ale svojou účasťou v štafete 4x100 metrov dopomohol družstvu Strednej združenej škole Rovníková 11 Košice a zároveň aj nám k striebornej medaile. Štafetový kolík preberal ešte na tretej pozícií ale aj jeho pričinením štafeta nakoniec dobehla na druhom mieste v čase 64, 69 sekúnd.

Úspešným športovcom gratulujeme ku skvelým výkonom.

Autor/zdroj: Archív KSK
Zverejnil: Ing. Peter Kupčík
Vytvorené: 07.10.2013 06:00
Upravené: 23.05.2022 09:09