Spoznaj názov rozprávky

Často si ani neuvedomujeme, ako dôležitá je pre nás pamäť a spomienky. Umožňujú nám "cestovať v čase", ale zároveň vykonávať bežné každodenné úlohy. Precvičovať pamäť je možné aj reminiscenčnou technikou, ako tomu bolo nedávno aj v zariadení Harmonia.

Inštrukcie pred pozeraním rozprávkySpomienky a spomínanie sú prirodzenou súčasťou duševnej činnosti človeka. Vybavovanie si starých pamäťových stôp v rôznych súvislostiach počas celého života je základom ľudskej identity. V tejto súvislosti sa často využíva aj v našom zariadení, Pozeranie rozprávkyreminiscenčná terapia, ktorá využíva spomienky a ich vybavovanie prostredníctvom rôznych podnetov ako sú staré fotografie, predmety, hudba či filmy a všetko, čo sa viaže na aktívny život klientov.

Jedným z mnohých podujatí zameraných na rozvíjanie pamäte a oživovanie spomienok klientov bolo filmové dopoludnie spojené s vedomostným kvízom s názvom „Spoznaj názov rozprávky“, ktoré sa uskutočnilo 15. apríla 2015 v jedálni zariadenia Harmonia. Cieľom tohto podujatia bolo prežiť príjemné dopoludnie prostredníctvom sledovania ukážok zo známych filmových rozprávok, ktoré v každom z nás vyvolávali iné spomienky.

Rozprávka pútala veľkú pozornosťTí odvážnejší si schuti zasúťažili, pričom traja najlepší boli odmenení peknou cenou. Zároveň sme sa presvedčili, že spomienky sú jedinečné a sú niečím, čo nám nikto nevezme a čo nám veľakrát dáva silu a odvahu kráčať napriek všetkému ďalej.

Autor/zdroj: Mgr. Danková Beáta
Zverejnil: Jozef Andrejko
Vytvorené: 20.04.2015 06:00
Upravené: 22.12.2021 15:12

Udalosti

Zobraziť všetky udalosti

Basic Information in Help of Ukraine ISO 27001