Most úsmevov prepojil hendikepovaných divadelníkov

Na divadelnej prehliadke sa predstaví približne 110 účinkujúcich z 10 zariadení sociálnych služieb.

Most úsmevov predstavuje prehliadku divadelných súborov zdravotne znevýhodnených klientov zo zariadení sociálnych služieb v zriaďovateľskej pôsobnosti Košického samosprávneho kraja. Klienti týchto zariadení sa tak už po 18. krát prejdú po pomyselnom Moste úsmevov. Slávnostné otvorenie festivalu sa konalo v stredu 1. júna v Kasárňach Kulturparku.

„Most úsmevov je veľkým sviatkom pre naše krajské zariadenia sociálnych služieb. Teší ma, že každým rokom rastie počet účastníkov – tento rok je to až 110 účinkujúcich z 10 zariadení sociálnych služieb. Jeho 18. ročník je výnimočný aj tým, že pripadol na sviatok Dňa detí. Divadelníci zo zariadení sociálnych služieb nám tak pripomenuli, že každý z nás bol kedysi dieťaťom, aj keď na to občas zabudneme,“ uviedol predseda Košického samosprávneho kraja Rastislav Trnka, ktorý prevzal nad festivalom záštitu.

Klienti z 10 zariadení sociálnych služieb sa predstavili so svojimi dramaticko-hudobno-pohybovými predstaveniami. Návštevníci sa mohli tešiť na jedinečné predstavenia Pirátov z Karibiku, Modernú šípkovú Ruženku, Na skle maľované, Soľ a láska na zlato, Našu Perinbabu a mnohé ďalšie divadelné hry.

Most úsmevov predstavuje a konfrontuje rôzne štýly práce v oblasti tvorivej dramatiky, čím otvára priestor pre vzájomnú inšpiráciu i výmenu skúseností jej tvorcov a zamestnancov zúčastnených zariadení. Klienti sa vďaka festivalu učia vyjadrovať pohybom a rečou ako aj vystupovať na pódiu pred verejnosťou. Hlavným organizátorom podujatia je DOMKO – Domov sociálnych služieb Košice, zariadenie v zriaďovateľskej pôsobnosti kraja, ktoré prevzalo štafetu organizovania približne pred siedmimi rokmi od Jasanimi – DSS v Rožňave.

Autor/zdroj: Archív KSK
Zverejnil: Ing. Peter Kupčík
Vytvorené: 01.06.2022 07:14
Upravené: 25.01.2023 09:33

Udalosti

Zobraziť všetky udalosti

Basic Information in Help of Ukraine ISO 27001