V Múzeu Spiša sú vozíčkari vítaní

Klienti Detského klubu zdravotne postihnutých detí a mládeže z Košíc navštívili 18. mája Múzeum Spiša v Spišskej Nove Vsi. Absolvovali prehliadku múzea, videli rôzne expozície a aj film Stručné dejiny Provincie XVI. spišských miest.

„V mene klientov nášho domova sociálnych služieb (DSS) a najmä vozíčkarov chceme veľmi pekne poďakovať za úžasný prístup personálu a pracovníkov múzea, ústretovosť a najmä za to, že múzeum je bezbariérové a klienti sa mohli všade bez problémov pohybovať na invalidných vozíkoch,“ odkázala po návšteve Kristína Kocúrová z Univerzity P. J. Šafárika a košického Detského klubu zdravotne postihnutých.

„Teší nás, keď v rámci spoznávania rôznych miest a múzeí už nachádzame bezbariérové podmienky, že sa myslí aj na ľudí s ťažkým zdravotným postihnutím, pretože aj oni sú plnohodnotnými členmi spoločnosti a majú právo dostať sa všade a vidieť aj kultúrne akcie. Toto všetko je o to krajšie a príjemnejšie, keď je aj milý prístup personálu,“ dodala.

Provinčný dom – sídlo Múzea Spiša v Spišskej Novej Vsi – prešiel rozsiahlou rekonštrukciou. Tu sa dozviete viac o rekonštrukcii.

 

 

Autor/zdroj: Archív KSK
Zverejnil: Jozef Andrejko
Vytvorené: 30.05.2017 10:00
Upravené: 22.12.2021 16:45

Udalosti

Zobraziť všetky udalosti

Basic Information in Help of Ukraine ISO 27001