Deň dobrovoľníctva v zariadeniach sociálnych služieb

Nové skúsenosti, odbúranie bariér, či vytvorenie priateľstiev – aj to je prínos Dní dobrovoľníctva, ktoré organizuje odbor sociálnych vecí a zdravotníctva Úradu Košického samosprávneho kraja (KSK) počas tohto a nasledujúceho týždňa. Do aktivít v troch zariadeniach sociálnych služieb, ktorých zriaďovateľom je KSK, sa zapája 32 zamestnancov Úradu Košického samosprávneho kraja a ďalší desiati z kultúrnej inštitúcie, ktorej zriaďovateľom je kraj.

Zamestnanci Úradu KSK sa do dobrovoľníckej práce zapoja v utorok 6. októbra v Domove sociálnych služieb a Zariadení pre seniorov v Barci, vo štvrtok 8. októbra v Domove sociálnych služieb Idea v Prakovciach a v stredu 14. októbra v špecializovanom zariadení Arcus na Skladnej v Košiciach.

„Počas dobrovoľníckych aktivít budú v týchto zariadeniach zapojení do priamej činnosti s klientom – napríklad s ním pôjdu na prechádzku, budú ho sprevádzať pri nákupe, hrať spoločenské hry, tvoriť v dielňach na podporu rozvíjania zručnost, í prípadne sa zapoja do jednoduchšej úpravy areálu zariadenia,“ hovorí Zuzana Jusková, vedúca odboru sociálnych vecí a zdravotníctva KSK. Táto aktivita prináša viacero benefitov na oboch stranách. „ Sú to nové skúsenosti dobrovoľníkov, oboznámenie sa s bežným životom a každodennou realitou v týchto zariadeniach, je zároveň motiváciou, že vykonávajú niečo užitočné pre niekoho, kto to potrebuje a ocení to. Pre dobrovoľníkov – kolegov to môže znamenať aj skvalitnenie tímovej spolupráce, posilnenie komunikácie, stimuláciu inovatívneho myslenia a pochopenie rolí v tíme. Je možné, že touto aktivitou vytvoríme aj dlhodobé priateľstvá, ktoré by za iných okolností nevznikli.“

V Domove sociálnych služieb Idea v Prakovciach sa dobrovoľníkmi stanú aj herci Spišského divadla, kultúrneho zariadenia KSK. Prijímateľom sociálnej služby deň spríjemnia aj divadelným predstavením.

Úrad KSK sa do dobrovoľníckych aktivít zapája prvýkrát.

Autor/zdroj: Katarína Jantošovičová
Zverejnil: Jozef Andrejko
Vytvorené: 06.10.2015 12:44
Upravené: 22.12.2021 15:35

Udalosti

Zobraziť všetky udalosti

Basic Information in Help of Ukraine ISO 27001