Slávnostné ukončenie aktivizačnej činnosti tréningu pamäti v zariadení Arcus

Dňa 14.06.2016 v zariadení ARCUS- Špecializované zariadenie a zariadenie pre seniorov Košice ukončili školský rok 2015-16 v aktivizačnej činnosti Tréning pamäti.

S absolventmi, ktorí sa tréningu pamäti pravidelne zúčastňovali sa v krátkom príhovore rozlúčili ich trénerky pamäti ako aj riaditeľ zariadenia, týmito slovami:
„Tak ako sa školský rok začína príde čas keď sa musí aj ukončiť. Možno, že si poviete aké to bolo úžasne keď ste chodili do školy, boli ste mladí, plní elánu. Ostali spomienky, ktoré Vám nikto nemôže vziať. Spomienky, ktoré patria len a len Vám. Veď akoby to bolo včera, keď ste po prvý krát zavítali do lavíc Vašej školy. Boli ste prváci, v očiach ste mali strach a v nohách rýchlosť. Prešli ste strednou školou, niektorý z Vás aj vysokou školou. Možno, že si niektorí z Vás povie prečo spomínam školské časy? V mojom veku mám opäť chodiť do školy? Nebolo toho už v živote dosť? Na naše veľké prekvapenie ste našu výzvu zúčastňovať sa aktivizačnej činnosti tréningu pamäti prijali a počas celého školského roka sme sa spoločne každý utorok a štvrtok stretávali. Viem boli ste iní ako dn. Na tvári Vám pribudli vrásky a každý z Vás si nesie na chrbte svoj kríž. Možno lepší, možno horší, ale nezľakli ste sa. A tak ako v mori, aj v našej triede sa striedali prílivy a odlivy šťastnejších i menej šťastných dní, no napriek tomu, alebo aj práve preto, sme sa neraz museli na seba spoľahnúť. Začali sme si na seba zvykať. Za nami je rok plných nových poznatkov, vedomostí či skúseností. Tak ako žiaci na školách aj vás čakajú letné prázdniny, no v septembri začíname zas.“

Po odovzdaní 35 vysvedčení pánom riaditeľom, absolventi - prijímatelia sociálnej služby slávnostne vyvesili spoločné tablo vo vstupnej hale zariadenia ARCUS - ŠZ a ZpS.

 

 

Autor/zdroj: Archív KSK
Zverejnil: Ing. Peter Kupčík
Vytvorené: 14.06.2016 06:00
Upravené: 23.05.2022 09:15

Udalosti

Zobraziť všetky udalosti

Basic Information in Help of Ukraine ISO 27001