Pohybom ku zdraviu

Mladí mentálne postihnutí obyvatelia z JASANIMA – Domova sociálnych služieb Rožňava vo veku do 30 rokov sa zúčastnili Národného projektu KomPrax – Kompetencie pre prax IUVENTA, v rámci ktorého sa konal športový deň.

 

Športový deňMalý projekt spolufinancovaný zo zdrojov EÚ. Športový deň pod názvom „Pohybom ku zdraviu“ sa realizoval dňa 25. 4. 2014 v priestoroch športového ihriska základnej školy v Rožňave. Hlavným cieľom projektu bolo vzbudiť záujem mladých ľudí o šport, zvýšiť ich pohybovú aktivitu. Šport pomáha zlepšiť atmosféru kolektívu mladých ľudí, čím sa aspoň trochu zlepší kvalita ich života. Bolo zaujímavé sledovať, ako sa počas športového dňa pridáva do „hľadiska“ stále viac detí, ktorí so záujmom sledovali naše športové výkony. Výsledkom projektu boli síce unavené a spotené tváre, ale o športovom zážitku a získaných cenách rozprávali ostatným s nadšením.

Športový deňTouto cestou sa chcem poďakovať vzdelávacej inštitúcii IUVENTA a zariadeniu, že som mal možnosť zapojiť sa do projektu.

 

Peter Repaský
JASANIMA – DSS Rožňava

 

 

Autor/zdroj: Archív KSK
Zverejnil: Ing. Peter Kupčík
Vytvorené: 13.05.2014 06:00
Upravené: 23.05.2022 09:10

Udalosti

Zobraziť všetky udalosti

Basic Information in Help of Ukraine ISO 27001