Paplet pre radosť

Malý projekt "Paplet pre radosť" bol určený mladým ľuďom ako forma terapie s cieľom rozvíjať ich kreativitu a samostatnosť. Bol podporený z Európskeho sociálneho fondu ako súčasť národného projektu KomPrax- Kompetencie pre prax, ktorý organizuje IUVENTA- Slovenský inštitút mládeže.

 

Ukážka techniky papletePaplet pre radosť bol projekt určený pre skupinu mladých ľudí od 15 do 30 rokov prijímateľov zariadenia ONDAVA - DSS Rakovec nad Ondavou. V rámci projektu sa stretli mladí ľudia a učili sa novú techniku paplet a aranžovanie. Paplet je papierové pletenie, ktorým sa rozvíja jemná motorika, vytrvalosť, zodpovednosť, a cit pre estetično. Tieto schopnosti je potrebné neustále u handicapovaných ľudí rozvíjať a podporovať ich rozhodnosť a samostatnosť.

Ukážka techniky papleteNové vedomosti a praktické zručnosti ako aj samostatnosť si precvičovali účastníci projektu formou tvorivej dielne, ktorá sa konala 29.05.2014 v priestoroch zariadenia so začiatkom o 13.00 hod. Realizačný tím pripravil vhodné podmienky a príjemnú atmosféru. Účastníci mali možnosť si samostatne vybrať tvar a formu výrobku, ako aj materiál potrebný na aranžovanie. Správny výber kvetov, farieb, materiálov bol pre mnohých posilňovaním samostatnosti a podporovaním vytrvalosti. 

Ukážka techniky papleteVýstupom projektu boli zhotovené výrobky z papiera, vkusne naaranžované ako aj spokojné tváre všetkých zúčastnených.

 

Autor/zdroj: Archív KSK
Zverejnil: Ing. Peter Kupčík
Vytvorené: 05.06.2014 06:00
Upravené: 23.05.2022 09:10

Udalosti

Zobraziť všetky udalosti

Basic Information in Help of Ukraine ISO 27001