Majáles búral rozdiely

Radosť z pohybu a zo života bolo tento utorok vidieť v DSS Jasanima v Rožňave. Prijímatelia sociálnych služieb a žiaci stredných škôl sa tu spoločne zabávali na Majálese organizovanom v rámci projektu Komprax.

 

V utorok 13. mája 2014 sa v doobedňajších hodinách uskutočnil „Majáles“ pre mladých ľudí z JASANIMA – Domova soc. služieb, organizačnej súčasti AMALIA – Domov soc. služieb v Rožňave a študentov rožňavských stredných škôl. Majáles sa uskutočnil vďaka Národnému projektu KomPrax – Kompetencie pre prax IUVENTA, ktorý je spolufinancovaný zo zdrojov EÚ.

Cieľom projektu bola integrácia postihnutých mladých ľudí s intaktnou spoločnosťou, aby sa odstránili bariéry medzi zdravými a chorými. Účastníci projektu spoločnými silami vyzdobili terasu zariadenia, kde sa podujatie konalo. Zábava sa rozprúdila vďaka hudbe, ktorá do tanca lákala všetkých bez rozdielu. Zábavu spestrili aj drobné spoločenské hry.

Výsledkom projektu boli spokojné tváre účastníkov, kde bolo vidieť vzájomnú toleranciu mladých ľudí, ako aj motiváciu k pohybu a elánu do života. Bola radosť vidieť tancujúcu mládež bez bariér.

Touto cestou sa chcem poďakovať vzdelávacej inštitúcii IUVENTA a zariadeniu, že som mala možnosť zapojiť sa do projektu a skvalitniť život postihnutým.

Monika Ivanková a realizačný tím
JASANIMA – DSS Rožňava

 

Autor/zdroj: Monika Ivanková a realizačný tím JASANIMA – DSS Rožňava
Zverejnil: Ing. Peter Kupčík
Vytvorené: 16.05.2014 06:00
Upravené: 23.05.2022 09:10

Udalosti

Zobraziť všetky udalosti

Basic Information in Help of Ukraine ISO 27001