Krajské športové hry zamestnancov zariadení sociálnych služieb KSK vyhral DSS Lúč

Súťažné podujatie sa konalo pod záštitou predsedu KSK Zdenka Trebuľu 12.–13. septembra v priestoroch Hotelovej akadémie v Košiciach. Organizátor, špecializované zariadenie ARCUS Košice, účastníkom súťaže pripravil 5 súťažných disciplín, v ktorých si svoje sily zmeralo 14 družstiev, pričom jedno z nich tvorilo družstvo odboru Sociálnych vecí a zdravotníctva Úradu KSK.

Súťažilo sa o Putovný pohár predsedu KSK, pričom družstvá umiestnené na prvom až treťom mieste získali víťazné poháre. V rámci súťaže sa najlepšie umiestnilo družstvo z DSS Lúč v Šemši, ktoré reprezentovali L. Kožejová, Mgr. Ľ. Potočňáková, J. Kožejová, S. Štovčík, J. Potočňák a Z. Čihovský.

Víťazné družstvo

Prvá súťažná disciplína, ktorou bola štafeta, bola poznačená technickým zlyhaním a družstvo sa umiestnilo až na 7. mieste. Vo futbale a v streľbe na hádzanársku bránku chránenú maketou brankára sa vo výbornej forme predviedla hlavne Jana Kožejová, ktorá premenila všetky strelecké pokusy a ten istý výkon zopakovala v rozstrele o 1. miesto v tejto disciplíne. V hokeji, v streľbe na bránku, ktorú takisto chránila maketa brankára, ukázal presnú mušku Jaroslav Potočňák, ktorý premenil štyri z piatich pokusov a významne tak prispel k 1. miestu družstva v tejto súťažnej disciplíne.

Štvrtou disciplínou boli šípky. V hode na šípkový terč najlepší odhad a pevnú ruku preukázala Mgr. Ľubomíra Potočňáková, ktorá sama získala 151 bodov. Dobre jej sekundovali ďalší členovia družstva, čo znamenalo zisk 3. miesta v tejto disciplíne a posilnenie vedenia v súťaži po štyroch kolách.

V poslednej disciplíne, a to v basketbale, sa členovia družstva sústredili na udržanie výsledku, čo sa im aj podarilo. V hode na basketbalový kôš sa v najlepšej forme ukázal Silvester Štovčík, ktorý z piatich pokusov premenil štyri.

Ziskom spolu 57 bodov družstvo DSS Lúč ako jediné prekročilo hranicu 50 bodov a zvíťazilo. Na základe toho Putovný pohár predsedu KSK na obdobie jedného roka a pohár za 1. miesto spolu so súťažnými družstvom prevzal Ing. Milan Karafa, riaditeľ DSS Lúč z rúk Ing. Ondreja Bernáta, riaditeľa Úradu KSK a Ing. Zuzany Juskovej, vedúcej odboru Sociálnych vecí a zdravotníctva KSK.

Autor/zdroj: Archív KSK
Zverejnil: Ing. Peter Kupčík
Vytvorené: 18.09.2013 10:00
Upravené: 23.05.2022 09:08