Karnevalový song

Vo Výmenníku Važecká v Košiciach sa 7. februára 2017 uskutočnilo stretnutie odborníkov a dobrovoľníkov zaoberajúcich sa duševným zdravím, ktoré bolo sprevádzané hudbou, spevom, hraným príbehom a v závere spoločným tancom. Na akcii s názvom Karnevalový song sa zúčastnili aj zástupcovia denného centra duševného zdravia Facilitas n.o. Košice a Čisté duše.

Nechýbala ani prezentácia o fašiangových tradíciách, samotných fašiangoch a karnevaloch. Kostýmy a rekvizity k hranému príbehu si členovia robili sami. Čisté duše – pod vedením PhDr. Lucii Kleinovej predstavovali skupinku hipisákov s názvom Modrý Woodstok - Blue flower - Nežný boj za porozumenie v oblasti duševného zdravia.

Podujatie malo za cieľ ukázať, že aj zdravotne znevyhodnení ľudia sa dokážu zabávať a žiť plnohodnotný život. S odkazom, že svet je stvorený pre každého, prišli mierumilovne bojovať za pochopenie pre ľudí ktorých bolí duša.
Denné centrum duševného zdravia Facilitas n.o. Košice z Polikliniky nad Jazerom spracovalo rozprávku Soľ nad zlato, dramatoterapia a muzikoterapia v jednom. Dobro, porozumenie, spolupráca a zdravé medziľudské vzťahy je potrebné vytvárať, upevňovať a odovzdávať medzi sebou navzájom.

Osobitné poďakovanie patrí PhDr. Lucii Kleinovej za vytvorenie príjemnej atmosféry a Výmenníku Važecká.

Autor/zdroj: Archív KSK
Zverejnil: Ing. Peter Kupčík
Vytvorené: 27.02.2017 12:29
Upravené: 23.05.2022 09:17

Udalosti

Zobraziť všetky udalosti

Basic Information in Help of Ukraine ISO 27001