Farebný hodváb spoločnými rukami

Na umelecké diela sa menili hodvábne šatky v DSS ONDAVA. Mladí ľudia z domova sociálnych služieb a študenti gymnázia sa učili novým zručnostiam, pričom sa vzájomne spoznávali.

Projekt "Farebný hodváb spoločnými rukami", sa konal v pondelok 3. marca v priestoroch zariadenia ONDAVA- DSS Rakovec nad Ondavou. Hlavným cieľom projektu bolo zorganizovať integračno-vzdelávaciu aktivitu formou kreatívnej dielne. Pri učení techniky maľovania na hodváb mladí ľudia nadobudli nové zručnosti a rozvinuli si jemnú motoriku. Týmto projektom sme chceli ukázať mladej generácii, že aj mladí hendikepovaní žijúci v zariadeniach sociálnych služieb sú obdarení dannosťami a šikovnosťou, a že estetično, priateľkosť a spolupráca im nie sú cudzie pojmy.

Projektu sa zúčastnili mladí dospelí prijímatelia zariadenia ONDAVA-DSS Rakovec nad Ondavou, a študenti gymnázia. Nakoľko sa projekt realizoval v čase jarných prázdnin, pozrieť a vyskúšať štetce si prišli aj menší žiaci základnej školy. Výsledkom projektu boli farebne namaľové hodvábne šatky, s motýlikmi, kvetmi ale aj geometrickými tvarmi. Účastníci si odniesli okrem zážitkov aj osvedčenie o účasti.

Radosť zo spoločne vytvorených šatiek bolo vidno na tvárach ako prijímateľov služieb zariadenia, tak aj mladých intaktných dospelých. Nové tváre, nové mená, nové skúsenosti zostanú ukryté v spomienkach každého účastníka.

Malý projekt "Farebný hodváb spoločnými rukami" je podporený z  Európskeho sociálneho fondu ako súčasť národného projektu KomPrax-Kompetencie pre prax, ktorý organizuje IUVENTA-Slovenský inštitút mládeže.

Autor/zdroj: Archív KSK
Zverejnil: Ing. Peter Kupčík
Vytvorené: 05.03.2014 06:00
Upravené: 23.05.2022 09:10

Udalosti

Zobraziť všetky udalosti

Basic Information in Help of Ukraine ISO 27001