Spoznaj svoju minulosť a pozeraj sa do budúcnosti

V dňoch 23. a 24. mája sa žiaci Strednej odbornej školy v Prakovciach zúčastnili v rámci projektu „Spoznaj svoju minulosť a pozeraj sa do budúcnosti“ exkurzií v Bratislave a v Banskej Bystrici.

Projekt bol realizovaný za podpory Nadácie Volkswagen Slovakia Strednej odbornej školy, Prakovce 282. Zúčastnení navštívili závod Volkswagen Slovakia pri Bratislave, kde prešli tromi výrobnými halami - agregátnou halou, karosárňou a lisovňou. Prehliadka sa začala a končila v auto fóre, kde premietali krátky film o celom výrobnom procese v závode. Pozornosť žiakov však  pútali najmä modely áut -  Audi Q7, Volkswagen Touareg, či Volkswagen Up. Prehliadka žiakov veľmi zaujala a mnohých motivovala. Každý odchádzal s pocitom, že raz určite bude pracovať v podobnom závode. Na druhý deň za všetci presunuli do Banskej Bystrice, kde navštívili Múzeum SNP. V múzeu sa dozvedeli o období druhej svetovej vojny a SNP. Pri výklade lektora žiakom často behal od strachu mráz po chrbte. 

Prehliadky, či už závodu Volkswagen Slovakia alebo Múzea SNP v Banskej Bystrici boli nesmierne zaujímavé a dopadli k spokojnosti všetkých. Žiakom sa exkurzie páčili, dôkazom čoho bola aj maximálna sústredenosť pri výklade jednotlivých lektorov, ako aj pozitívne ohlasy po návrate. Niektorí žiaci sa dostali na takýto dvojdňový zájazd po prvýkrát, preto je prínosné, že za podpory Nadácie Volkswagen Slovakia im to bolo umožnené.

 

 

 

Autor/zdroj: Ing. Pavol Kiššák
Zverejnil: Ing. Peter Kupčík
Vytvorené: 01.06.2017 14:17
Upravené: 19.10.2021 17:33

Udalosti

Zobraziť všetky udalosti

Basic Information in Help of Ukraine ISO 27001