Študenti si súťažne ohmatali žiadané remeslá

Vhodný výber strednej školy a najmä odboru je základom úspechu a napredovania. Na Strednej odbornej škole technickej na Kukučínovej 23 v Košiciach žiakom spestrili program jedinečnou súťažou Podporujeme remeslá.

Výber vhodnej strednej školy aktuálne zamestnáva najmä všetkých žiakov končiacich ročníkov základných škôl a ich rodičov. "Verím, že si vyberú správne a zvolia takú školu, aby sa mohli nielen realizovať, ale neskôr  aj uplatniť na trhu práce. Práve remeslá majú naozaj zlaté dno, lebo zlaté ruky prinášajú osoh. Študenti si v súťaži doslova ohmatajú rôzny materiál a vďaka zručnosti a šikovnosti preukazujú svoj um a vôbec schopnosti,“ povedal predseda Košického samosprávneho kraja Rastislav Trnka. 

Nielen župan vyzdvihol kvality budúcich odborníkov vo svojom fachu. Aj podľa majstrov odborného výcviku sa študenti v rôznych odboroch nestratia a celkom slušne si neskôr aj zarobia. Týka sa to napríklad stolárov, tesárov, maliarov, vodárov, vodohospodárov, elektrotechnikov, vodoinštalatérov, no aj krajčírok, či študentov odboru ochrana osôb a majetku a mechanik hasičskej techniky. Samotná súťaž Podporujeme remeslá,  na ktorej sa predstavilo viacero stredných odborných škôl, dokázala, že žiaci vedia a chcú pracovať aj s modernými technológiami a postupmi, aby vyniklo ich pracovné nasadenie a zručnosti.

Autor/zdroj: Archív KSK
Zverejnil: Ing. Peter Kupčík
Vytvorené: 14.02.2023 13:00
Upravené: 11.01.2024 15:39

Udalosti

Zobraziť všetky udalosti

Basic Information in Help of Ukraine ISO 27001