Podujatia Pohni hlavou v Košiciach sa zúčastnilo takmer 600 žiakov

V spolupráci s Košickým samosprávnym krajom sa v Košiciach predstavil úspešný diskusno-zábavný projekt zameraný na kritické myslenie.

Takmer 600 žiakov 3. a 4. ročníka z desiatich župných stredných škôl sa v piatok, 14. februára 2020, zúčastnilo podujatia Pohni hlavou. Tento projekt je sériou diskusno-zábavných klubových podujatí o kritickom myslení a efektívnej práci s informáciami. Hosťuje v mestách po celom Slovensku a určený je pre širokú verejnosť.

„V dnešnej dobe nás od informácií delí jeden klik. Rozhoduje však to, nakoľko si informácie vieme prepojiť s kontextom a objektívne ich posudzovať. Internet a sociálne siete sú zvlášť dôležitou súčasťou života mladých ľudí. Preto považujeme za potrebné vzdelávať študentov aj v oblasti kritického myslenia, efektívnej a zodpovednej práce s médiami a informáciami,“ zdôraznil predseda Košického samosprávneho kraja Rastislav Trnka. „Sme radi, že aj v našom kraji sa predstavil úspešný projekt, ktorý účastníkov vtiahol do danej témy práve formou príťažlivou pre mladých ľudí. Očakávame, že aj takáto aktivita napomôže k zvyšovaniu mediálnej gramotnosti študentov v našom kraji, čo je v súčasnosti nesmierne dôležité,“ dodal župan.

Podujatie vedú komici, publicisti a blogeri, pričom ide o kombináciu pripravených dialógov, rozhovorov so zaujímavými hosťami z kraja, no dôležitou časťou je aj zapojenie publika. Na to, čo sa povedalo v debate, reaguje aj stand-up komik, ktorý tému dopĺňa trefnými textami.

V Košiciach boli hlavnými aktérmi komici Tomáš Hudák a Jakub Gulík, v úlohe moderátora sa predstavil publicista Samo Marec. Zamerali sa na aktuálne témy a priblížili ich s využitím humorných prvkov. Práve takto k mladým ľuďom dokážu ľahšie preniknúť aj dôležité spoločenské témy, v súvislosti s ktorými sa na internete objavuje aj množstvo dezinformácií. Projekt chce mladých ľudí motivovať k tomu, aby sa nad informáciami zamýšľali, vedeli ich správne selektovať a pracovať s nimi. Hudobným hosťom na Pohni hlavou v Košiciach bol spevák Lukáš Adamec.

Autor/zdroj: JUDr. Anna Terezková
Zverejnil: Ing. Peter Kupčík
Vytvorené: 14.02.2020 12:16
Upravené: 08.11.2021 14:04

Udalosti

Zobraziť všetky udalosti

Basic Information in Help of Ukraine ISO 27001