„Watsonka“ najlepšia v celoslovenskej súťaži

V dňoch 21. – 22. marca 2018 sa v priestoroch Obchodnej akadémie Dolný Kubín uskutočnil 52. ročník súťaže v Spracovaní informácií na počítačoch. Súťažilo sa v troch disciplínach, a to písanie a úprava textu na počítačoch a wordprocessing.

V silnej konkurencii mala zastúpenie aj Obchodná akadémia, Watsonova 61, Košice, a to vo všetkých disciplínach. Dlhodobo výborných reprezentantov má táto škola najmä v disciplínach písanie na rýchlosť a úprava textu.


                                                Richard Koronczi
 

Titul majster Slovenska v úprave textu napokon získal študent obchodnej akadémie Marek Tóth, ktorý si oproti vlaňajšku polepšil o dve priečky. Na druhom mieste skončil rovnako študent tejto strednej školy Richard Koronczi.


                                              Richard Koronczi
 

„Dosiahnuté úspechy sú výsledkom výučby predmetu Administratíva a korešpondencia a práce s nadanými žiakmi. V rámci predmetu majú možnosť získať ďalšiu gramotnosť v ovládaní desaťprstovej hmatovej techniky. Po dosiahnutí stanovených kritérií 200 úderov za minútu a zvládnutí normy pre úpravu písomností sa môžu uchádzať o získanie Štátnej skúšky z písania na počítačoch a korešpondencie. Najlepší žiaci sa môžu prihlásiť na majstrovskú skúšku, kde sú kritériá dvakrát prísnejšie,“ uviedol riaditeľ školy Peter Országh.

Vyhlasovateľom súťaže je Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR a garantom je Štátny inštitút odborného vzdelávania. 


                                                 Marek Tóth

 

Autor/zdroj: Obchodná akadémia Watsonova, Košice
Zverejnil: Ing. Peter Kupčík
Vytvorené: 27.03.2018 13:00
Upravené: 23.10.2021 14:22

Udalosti

Zobraziť všetky udalosti

Basic Information in Help of Ukraine ISO 27001