Zlatá medaila z Interbeauty Trophy pre študentku SOŠ Gemerská

Uplynulý víkend bol úspešným pre tretiačku Karolínu Harbuľákovú zo Strednej odbornej školy na Gemerskej ulici v Košiciach. Vyhrala súťaž kozmetičiek a vizážistiek na celoštátnej súťaži v účesovej tvorbe a dekoratívnej kozmetike Interbeauty Trophy 2017 v Bratislave.

Karolína HarbuľákováV konkurencii pätnástich súťažiacich z celého Slovenska triumfovala v súťažnej disciplíne, ktorú navrhli organizátori - mala vytvoriť bábiku.

„Inšpirovala ma americká herečka Shirley Temple ešte ako malé dievčatko. Od tejto predstavy sa odvíjala úprava vlasov – vytvorila som mnoho, ozdobila ich mašličkami. Líčenie bolo ladené do rôznych odtieňov fialovej, ružovej a tyrkysovej farby – išlo teda o klasickú bábiku s gýčovými prvkami,“ opisuje svoje dielo Karolína Harbuľáková.

Pre Karolínu to bola druhá súťaž v živote – obidve vyhrala. Je to pre ňu povzbudivá motivácia pripravovať sa na medzinárodnú súťaž v Miškolci, ktorá sa uskutoční začiatkom marca.

Karolína Harbuľáková so svojím výtvoromSúťaž Interbeauty Trophy sa koná pravidelne už niekoľko rokov na jar a na jeseň a žiačky zo SOŠ Gemerská sa jej zúčastňujú veľmi rady. „ Účasť na celoslovenských i medzinárodných súťažiach podporuje rozvoj kreativity, zručnosti, fantázie žiačok. Zároveň je to možnosť konfrontovať úroveň zručností s rovesníkmi zo Slovenska i zahraničia. Dosiahnuté výsledky na súťažiach sú pre žiakov vynikajúcim štartom do ich profesionálneho života,“ hovorí riaditeľka školy Ingrid Sedláková.

K vynikajúcemu úspechu iste prispela svojím šarmom i modelka spolužiačka Sidónia Terkaničová. Odbornými radami pri príprave na súťaž pomáhala Mgr. Adriana Andó.

Skúsenosti zbierala aj žiačka 2. ročníka odboru kaderník - Viktória Sabová, ktorá súťažila v disciplíne „Súťažný módny večerný účes“.

Organizátorom súťaže bola spoločnosť Incheba, a.s. Bratislava.

Autor/zdroj: SOŠ Gemerská/ Katarína Jantošovičová
Zverejnil: Ing. Peter Kupčík
Vytvorené: 13.02.2017 15:00
Upravené: 19.10.2021 17:22

Udalosti

Zobraziť všetky udalosti

Basic Information in Help of Ukraine ISO 27001