Zdokonaľovali si ruštinu priamo v Rusku

Tri týždne letných prázdnin prežilo dvanásť študentov z Gymnázia Ľ. Štúra v Michalovciach a dvoch ďalších slovenských gymnázií trochu netradične. Priamo v Rusku participovali na projekte „Ruský jazyk ako prostriedok spoznávania histórie a kultúry centrálneho Ruska“. Projekt a pobyt organizovala Voronežská národná pedagogická univerzita. Ponuku navštíviť Rusko a byť aktívnou školou v tomto projekte dostali od veľvyslanectva Ruskej federácie na Slovensku.

Cesta autobusom cez Poľsko a Bielorusko do Voroneže sa začala 15. júla 2016. Po troch náročných, ale i zaujímavých dňoch dorazili do cieľa, kde ich privítali študenti – animátori, ktorí Slovákov sprevádzali počas celého pobytu.

„Dni, ktoré sme v Rusku strávili, boli plné zážitkov. Spoznali sme históriu a kultúru Ruska, ale aj samotného mesta Voronež a jeho okolia. Navštívili sme množstvo pamätníkov a vojnových expozícií, napr. voronežský koráb Petra I., Chrám Krista Spasiteľa a v ňom koncert veľkých zvonov, Múzeum Sergeja Jesenina, krásne parky, námestia. Snáď najviac sme sa tešili na návštevu hlavného mesta. Moskva naše očakávania naplnila. Veľkolepé Červené námestie s Chrámom Vasilija Blaženého, Národné múzeum, obchodný dom GUM, či cesta moskovským metrom v nás zanechali nezabudnuteľné zážitky,“ zhodli sa študenti.

Gymnazistov potešilo, že v komunikácii s ruskými rovesníkmi prekonali jazykovú bariéru. Nielenže sa dokázali dorozumieť, ale počas pobytu si ruštinu aj zdokonalili ešte viac. „Veríme, že rovnakú príležitosť pobudnúť v rusky hovoriacej krajine v budúcnosti dostanú aj ďalší študenti našej školy. Ďakujeme tiež vedeniu školy, že nám umožnilo tento pobyt zrealizovať.“

Autor/zdroj: Gymnázium Ľ.Štúra Michalovce
Zverejnil: Ing. Peter Kupčík
Vytvorené: 27.09.2016 09:00
Upravené: 16.10.2021 16:23

Udalosti

Zobraziť všetky udalosti

Basic Information in Help of Ukraine ISO 27001