Poznáme víťazov Krajskej športovej olympiády stredoškolákov

Víťazmi Krajskej športovej olympiády stredoškolákov v tomto školskom roku sa stali gymnazisti z Gymnázia Pavla Horova v Michalovciach. Druhí skončili gymnazisti z gymnázia na Školskej ulici v Spišskej Novej Vsi a tretí boli stredoškoláci zo Športového gymnázia v Košiciach.

Víťazi v celkovom bodovom hodnotení získali 92 bodov a obhájili tak víťazstvo z minulého školského roka. „Teší nás záujem mladých ľudí o šport. V roku, keď sú Košice mestom športu, je to pozitívny signál, že aj pohyb a radosť z neho patria k aktivitám mladých ľudí. Ďakujem im za fair play hru, oceňujem ich húževnatosť, bojovnosť a verím, že aj naďalej ostanú verní športu a pohybu ako takému,“ hovorí vedúci odboru školstva KSK Štefan Kandráč.

Na krajskú športovú olympiádu postúpili družstvá s najvyšším bodovým ziskom, ktorý získali počas školského roka v jednotlivých kolách v dlhodobých športových súťažiach (DŠS) a sú víťazmi v jednotlivých regiónoch A, B, C. Región A tvoria školy z Košíc a okolia, región B sú školy z Michaloviec, Trebišova, Veľkých Kapušian, Sečoviec, Kráľovského Chlmca, Strážskeho a Sobraniec, región C tvoria školy z Rožňavy, Spišskej Novej Vsi, Gelnice, Krompách a Prakoviec. Dlhodobých športových súťaží sa v aktuálnom školskom roku zúčastnilo takmer sedem tisíc študentov zo 76 stredných škôl v Košickom samosprávnom kraji. Najviac družstiev súťažilo vo volejbale (156) a futsale (139) , vyše sto družstiev si zmeralo sily aj v stolnom tenise a florbale ( rovnako 114). Okrem týchto športov mali stredoškoláci záujem aj o beh, plávanie, basketbal, hádzanú, bedminton a nohejbal.

Krajskú športovú olympiádu zastrešuje KSK a organizuje už 8. rok Centrum voľného času - Regionálne centrum mládeže, zariadenie Košického samosprávneho kraja.

Vyhodnotenie stredných škôl nájdete tu.

 

 

 

 

 

 

Autor/zdroj: Katarína Jantošovičová
Zverejnil: Ing. Peter Kupčík
Vytvorené: 16.06.2016 09:30
Upravené: 16.10.2021 15:57

Udalosti

Zobraziť všetky udalosti

Basic Information in Help of Ukraine ISO 27001