Vizuál festival Zlatý žobrák vytvoril stredoškolák z umeleckej školy

V tomto roku sa organizátori medzinárodného festivalu lokálnych televízií rozhodli pre spoluprácu s mladými nádejnými umelcami. Prvýkrát vo svojej histórii zapojili do tvorby festivalového vizuálu študentov Školy úžitkového výtvarníctva v Košiciach.

“Oslovili sme mladých grafikov preto, aby sa podieľali na konkrétnom projekte. Aby si vyskúšali, ako sa ich nápad môže zrealizovať a dostať sa do vizuálu veľkého podujatia., ” hovorí Eva Děkanovská, riaditeľka festivalu. Do tvorby sa na základe zadania pustilo viac ako desať grafikov. Mali vytvoriť plagát, ktorý by vystihoval myšlienku tohtoročného festivalu konaného nielen na Slovensku, ale aj na Ukrajine. Z návrhov organizačný štáb vybral výtvarné riešenie Jozefa Mnicha, študenta II. ročníka ŠÚV v Košiciach.

Plagát

Jedinečná je aj spolupráca s Fakultou dramatických umení Akadémie umení v Banskej Bystrici. “Som rada, že mladí filmári dostanú na festivale väčší priestor. O kvalite ich tvorby svedčí aj to, že po minulé roky mnohí z nich získali na festivale ocenenia, ” konštatuje Děkanovská. Úspešnou na festivale bola Agnes Dimun, ktorá s filmom Dlhovlasí chlapci získala Zlatého žobráka v sekcii Mladý autor. Cenu Zlatého Žobráka v sekcii Mladý autor taktiež získal Andrej Kolenčík za svoj film Hviezda. Cenu Rady pre vysielanie a retransmisiu získal Matej Ligač za film Sledge hokej, tiež študent z Banskej Bystrice. Absolventské filmy študentov Akadémie umení si vo festivalovom programe pozrú diváci v samostatnom bloku počas Košického filmového festivalu v dňoch 18. a 19. júna 2015 v Kulturparku.

Autor/zdroj: Archív KSK
Zverejnil: Ing. Peter Kupčík
Vytvorené: 25.05.2015 12:52
Upravené: 16.10.2021 13:21

Udalosti

Zobraziť všetky udalosti

Basic Information in Help of Ukraine ISO 27001