Najlepšie gymnázium na Slovensku je na Poštovej v Košiciach

Gymnázium na Poštovej ulici v Košiciach, ktorého zriaďovateľom je Košický samosprávny kraj (KSK), je gymnázium s najlepšími výsledkami na Slovensku. Vyplýva to z rebríčka základných a stredných škôl, ktorý zverejnil Inštitút pre ekonomické a sociálne reformy (INEKO).

Gymnázium potvrdilo svoju niekoľkoročnú vedúcu pozíciu. "Sme radi, že je verejnosť aj takto informovaná o kvalite práce nášho pedagogického zboru, ako aj o výsledkoch usilovnosti našich nadaných a talentovaných žiakov. Vnímame to ako formu ocenenia. Zároveň to pre nás predstavuje záväzok – naďalej udržať kvalitu vzdelávania, nepoľaviť v nárokoch a hľadať možnosti, v čom sa môžeme ďalej zlepšovať," povedal pre médiá riaditeľ Gymnázia Otto Révész.

Údaje na portáli o základných a stredných školách INEKO aktuálne doplnilo o čerstvé výsledky Testovania 9 a externej časti maturít za školský rok 2014/15. „Hodnotenie výsledkov žiakov nezohľadňuje rozdiely medzi žiakmi jednotlivých škôl spôsobené inými faktormi, než je vzdelávací proces, a nemeria ani pridanú hodnotu školy, čiže to, aké zručnosti a vedomosti škola v danom období odovzdala svojim žiakom, a preto komplexne nevypovedá o kvalite školy,“ uviedol spoluautor projektu Matej Tunega.

Medzi najlepšie hodnotené stredné odborné školy, ktorých zriaďovateľom je KSK, patrí aj Technická akadémia v Spišskej Novej Vsi,  Stredná zdravotnícka škola na Moyzesovej v Košiciach, Obchodná akadémia na ulici Akademika Hronca v Rožňave a Stredná zdravotnícka škola na Nám. 1. mája v Rožňave. Okrem gymnázia na Poštovej je v TOP 5 najlepšie hodnotených gymnázií v Košickom kraji aj Gymnázium P. J. Šafárika v Rožňave a Gymnázium na Šrobárovej v Košiciach, ktorých zriaďovateľom je tiež KSK.

 

Autor/zdroj: Archív KSK
Zverejnil: Ing. Peter Kupčík
Vytvorené: 04.08.2015 14:30
Upravené: 16.10.2021 13:50

Udalosti

Zobraziť všetky udalosti

Basic Information in Help of Ukraine ISO 27001