Slovenský študent vyhral medzinárodnú súťaž sieťových odborníkov

V stredoeurópskom kole medzinárodnej súťaže NetRiders zvíťazil absolvent Strednej priemyselnej školy elektrotechnickej v Košiciach Vladimír Kuchár. Za sebou nechal tri desiatky súperov z Rakúska, Bulharska, Chorvátska, Česka, Nemecka, Maďarska, Poľska, Rumunska, Slovinska a Švajčiarska. Študenti riešili simulované praktické problémy, pri ktorých navrhujú, konfigurujú a opravujú počítačové siete.

Vladimír Kuchár zvíťazil stredoeurópskom kole súťaže, okrem neho sa v prvej pätnástke umiestnil aj ďalší Slovák Jakub Pullman zo Strednej odbornej školy v Handlovej.

Interaktívna súťaž využíva technológie založené na webe 2.0,a by účastníkov motivovala na ďalšie štúdium. Zároveň posilňuje pocit spolupatričnosti k spolupracujúcej komunite. Hlavnou cenou je študijný pobyt v centrále spoločnosti Cisco v Silicon Valley,. Do Kalifornie sa okrem slovenského víťaza pozrú aj najlepší z ďalších štyroch regionálnych kôl v Európe, na Blízkom východe, v Afrike a v Rusku.

„Typy úloh boli trochu iné ako na slovenských súťažiach. Vyžadovali si vidieť problém v širšom kontexte,“ povedal Vladimír Kuchár, ktorý a na súťaž kvalifikoval ako študent Strednej priemyselnej školy elektrotechnickej v Košiciach. „Kurzy ponúkane v rámci Sieťových akadémií však poskytujú výborne spracované materiály. Určite mi pomohol aj program Packet Tracer, ktorý je pre študentov akadémie zadarmo, prístup k reálnym sieťovým zariadeniam spoločnosti Cisco, na ktorých som si skúšal teoretické poznatky, či inštruktori, ochotní vždy poradiť.“

Organizátorom súťaže je spoločnosť Cisco, ktorá je aj na Slovensku garantom programu sieťových akadémií. Vo viac ako 60 akadémiách pri univerzitách, stredných školách a vzdelávacích inštitúciách študenti absolvujú rovnaký program, ako ich kolegovia v 170 krajinách a stávajú sa tak súčasťou „najväčšej triedy na svete“. Programom Sieťovej akadémie na Slovensku prešlo už 25 tisíc študentov. Mnohí z nich sa radia medzi svetovú špičku. .

„Bola to posledná súťaž Vlada Kuchára pod hlavičkou našej školy, keďže v máji 2014 u nás zmaturoval,“ dodal riaditeľ Strednej priemyselnej školy elektrotechnickej v Košiciach Štefan Krištín. „Pred rokom obsadil na tejto súťaži 5. miesto a získal aj ocenenie ministra školstva. Na túto súťaž sa registroval ešte ako študent našej školy, čím prispel k šíreniu jej dobrého mena v zahraničí. Vladov úspech nás veľmi teší, blahoželáme mu a verím, že bude mať nasledovníkov.“

Autor/zdroj: Archív KSK
Zverejnil: Ing. Peter Kupčík
Vytvorené: 27.10.2014 11:00
Upravené: 16.10.2021 10:59

Udalosti

Zobraziť všetky udalosti

Basic Information in Help of Ukraine ISO 27001