Hosťom SOŠ Prakovce bol Rasputin

V stredu 16. 11. 2016 sme mali v našej škole oslavu Dňa študentov. Je to deň, keď si študenti pripomínajú udalosti, ktoré sa odohrali v roku 1939 v Prahe. Dnes sa 17. november volá aj Deň boja za slobodu a demokraciu, no nesmieme zabudnúť na to, že tento dátum je v prvom rade Medzinárodným dňom študentstva.

Pri tejto príležitosti boli riaditeľom školy Ing. Dušanom Kluknavským ocenení študenti v kategóriách: Najlepší nástrojár (A. Mižigár), Najlepší hostinský-hostinská (M. Komárová) či Najlepší študent školy (M. Novák). Žiaci si zmerali sily v rôznych zábavných a športových súťažiach, napr. Človeče nehnevaj sa, dievčenský beh po schodoch, pretláčanie, držanie fliaš na čas, dvíhanie činiek, minifutbal. Víťazi jednotlivých disciplín si z rúk riaditeľa školy prevzali ceny a každý bol odmenený i sladkým koláčom.

Na futbalovom štadióne sme privítali profesionálneho sokoliara zo Smolníka, ktorý sa stará o tohto nádherného dravca. Spolu so žiakmi ZŠ a MŠ v Prakovciach sme nadšene počúvali rozprávanie o živote tohto vtáka. Hlasné výkriky bolo počuť štadiónom, keď Rasputin vzlietol a ukázal sa v celej svojej kráse. Pána Michala Hagara sme zahrnuli mnohými otázkami a bolo by ich aj viacej, keby nás nepriaznivé počasie neodohnalo preč. Napriek tomu bol sviatok venovaný študentom pre našu školu neobyčajným dňom a s radosťou by sme takto trávili aj ďalšie dni.

 

 

 

 

 

 

Autor/zdroj: Archív KSK
Zverejnil: Ing. Peter Kupčík
Vytvorené: 22.11.2016 15:00
Upravené: 16.10.2021 16:36

Udalosti

Zobraziť všetky udalosti

Basic Information in Help of Ukraine ISO 27001