Kultúra v roku 2012

05.12.2012

Ožíva TAŠÍKOVO – Rozprávkový Košický kraj

       
V Kaštieli v Betliari v stredu 5. decembra slávnostne vyhlásili TAŠÍKOVO - Košický rozprávkový kraj. Projekt Košického samosprávneho kraja, Gemerského osvetového strediska v Rožňave a Agentúry na podporu regionálneho rozvoja je prioritne určený deťom. Spája realitu s rozprávkovým svetom prostredníctvom príbehov a motivuje najmenších obyvateľov kraja a ich rodičov k spoznávaniu regiónu a objavovaniu jeho zaujímavostí. Dopĺňa tak program Terra Incognita – Krajina nespoznaná, ktorým sa regionálna samospráva pripojila k Európskemu hlavnému mestu kultúry Košice 2013.
 
07.11.2012

Putovanie za duchovnom po Gotickej ceste

       
Gotická cesta na území Košického samosprávneho kraja vyniká množstvom kultúrno -historických pamiatok, ktoré sa na jej trase nachádzajú. Na tejto ceste môže návštevník spoznávať hradné komplexy, kostoly, kláštory, kaštiele, kaplnky, meštianske domy a iné hodnotné architektonické diela. V Aule Teologickej fakulty Katolíckej univerzity na Hlavnej ulici v Košiciach sa 7. novembra konala medzinárodná konferencia Putovanie za duchovnom po Gotickej ceste, ktorá chcela prostredníctvom odborníkov prispieť k mozaike spoznania tohto, pre Slovensko výnimočného, génia loci.
 
27.09.2012

Karpatská turistická cesta chce prilákať návštevníkov

       
Karpatská turistická cesta (KTC) je projekt podporený z Programu cezhraničnej spolupráce Maďarsko - Slovensko - Rumunsko - Ukrajina 2007-2013 (ENPI). Hlavným cieľom je zvýšiť úroveň rozvoja cezhraničného turizmu v Karpatskom regióne a tým prispieť k socioekonomickej obnove a rozvoju cezhraničnej oblasti Ukrajiny a Slovenska. Projekt výrazne prispieva aj k naplneniu programu Košického samosprávneho kraja Terra Incognita – Krajina nespoznaná, ktorý je primárne orientovaný na rozvoj kultúry a turizmu v Košickom kraji a je zároveň jednou z najdôležitejších súčastí v projekte Európske hlavné mesto kultúry Košice 2013.
 
16.08.2012

Unikátny areál múzea dostane tvár ako ostrov kultúry

       
Ostrov kultúry, ktorý vznikne v Uličke remesiel v bezprostrednom susedstve Katovej bašty a Katovho bytu (Východoslovenské múzeum), predstavili vo štvrtok 16. augusta 2012 vedúca odboru kultúry Jana Kovácsová, riaditeľ Východoslovenského múzea Róbert Pollák a autori architektonického návrhu Martin Drahovský a Anton Reitzner.
 
09.08.2012

Starú a nevhodnú zeleň na nádvorí bábkového divadla nahradí nová

       
Rekonštrukcia nádvoria Bábkového divadla v Košiciach je súčasťou investičných projektov Ostrovy kultúry v rámci projektu európske hlavné mesto kultúry Košice 2013. Realizáciou projektu sa zmení poslanie nádvoria – stane sa z neho divadelná scéna, ktorá vyžadujú splnenie technických podmienok. To prinesie aj zmenu zelene a novú parkovú úpravu.
 
31.07.2012

V Thálii pribudne technika i divadelné múzeum

       
Ostrov kultúry, ktorý vznikne ako Otvorená zóna 6 v košickom Divadle Thália Színház, predstavili v utorok 31. júla 2012 vedúca odboru kultúry Jana Kovácsová a autor architektonického návrhu Pavol Berinster.
 
Strana: [1]  [2] 

Autor/zdroj: Archív KSK
Zverejnil: Ing. Peter Kupčík
Vytvorené: 13.06.2021 13:34
Upravené: 13.06.2021 13:43

Udalosti

Zobraziť všetky udalosti

Basic Information in Help of Ukraine ISO 27001