Prečo sa prihlásiť do súťaže Dedina roka

Slovenská agentúra životného prostredia a Spolok pre obnovu dediny pozývajú na seminár Prečo sa prihlásiť do súťaže Dedina roka.

Súťaž Dedina roka je súťažou slovenských obcí, ktorej hlavnou myšlienkou je zachovanie tváre a duše dediny. Zúčastneným obciam umožňuje prezentovať celú škálu aktivít, ktoré sa na vidieku odohrávajú a upozorňuje na to, že vidiecky priestor je podstatnou a nezanedbateľnou súčasťou územia Slovenska. Zúčastniť sa jej môže každá obec SR bez štatútu mesta, ktorá dokáže prezentovať vynikajúce a príkladné aktivity a iniciatívy uskutočnené v procese obnovy dediny a v zmysle princípov udržateľného rozvoja vidieka. Impulz na prihlásenie do súťaže môže dať obci ktorýkoľvek obyvateľ Slovenska.

Okrem titulu Dedina roka, 2. a 3. miesta môžu byť v súťaži udelené ocenenia v kategóriách: Dedina ako hospodár, Dedina ako maľovaná, Dedina ako klenotnica, Dedina ako pospolitosť, Dedina ako partner, Dedina ako hostiteľ, Dedina ako záhrada. Národná hodnotiaca komisia súťaže Dedina roka 2017 môže zvážiť udelenie mimoriadneho ocenenia za pozoruhodné výsledky.

Prezentácia dosiahnutých výsledkov ocenených obcí je veľkou inšpiráciou pre všetky obce, ktoré sa váhajú súťaže zúčastniť, ale aj motiváciou pre tie, ktoré sa chcú od úspešných obcí niečo naučiť a získať inšpirácie.

V poradí už 9. ročník súťaže Dedina roka bol vyhlásený 21. marca 2017. Ak sa chcete zapojiť do súťaže a stihnúť termín uzávierky, t. j. 28. apríl 2017, príďte sa informovať, inšpirovať a aj poradiť.

Termíny seminárov:

  • 3. apríl 2017 (pondelok) Obecný úrad Spišský Hrhov, 10:00 hod.
  • 4. apríl 2017 (utorok) Obecný úrad Dobrá Niva, 10:00 hod.
  • 6. apríl 2017 (štvrtok) Obecný úrad Semerovo, 10:00 hod.

Odborní garanti: Ing. Lucia Vačoková, Slovenská agentúra životného prostredia a Ing. arch. Anna Kršáková, Spolok pre obnovu dediny
Organizačný garant: Ing. Jana Očenášová, Slovenská agentúra životného prostredia

Podrobnejšie informácie o súťaži sú zverejnené na oficiálnom webovom sídle Programu obnovy dediny www.obnovadediny.sk. Nájdete nás aj na Facebooku! Z kapacitných dôvodov potvrďte, prosím, svoj záujem zúčastniť sa seminára zaslaním e-mailu na maria.zauskova@sazp.sk, do 31. marca 2017.

Logá vyhlasovateľov súťaže a generálneho partnera

Autor/zdroj: Ing. Andrej Švec, manažér súťaže Dedina roka
Zverejnil: Jozef Andrejko
Vytvorené: 31.03.2017 08:33
Upravené: 28.12.2021 11:01

Udalosti

Zobraziť všetky udalosti

Basic Information in Help of Ukraine ISO 27001