Do práce na bicykli aj tri tímy KSK

Do tretieho ročníka celoslovenskej kampane na podporu nemotorovej dopravy Do práce na bicykli 2016 sa zapojili aj tri tímy s deviatimi zamestnancami Úradu Košického samosprávneho kraja. Je medzi nimi osem mužov a jedna žena.

V meste Košice sa do súťaže zapojilo 70 tímov. Priebežné výsledky, najazdené kilometre i množstvo oxidu uhličitého, ktoré cyklisti ušetrili v porovnaní s jazdou autom, je možné sledovať priamo na stránke kampane Do práce na bicykli.

Celkovo sa do súťaže prihlásilo rekordných 1730 tímov s 5635 cyklistami zo 60 samospráv po celej krajine. Mestá a obce, ktoré sa do súťaže zaregistrovali so svojimi tímami, dali obyvateľom možnosť zmerať si sily s ďalšími.

Kým v roku 2014 sa do súťaže zaregistrovalo 473 tímov, rok na to ich bolo už 916. Aj po tretíkrát tak obľúbená kampaň zaznamenala takmer zdvojnásobenie počtu účastníkov, ktorí budú dochádzať v priebehu mesiaca máj do zamestnania na dvoch kolesách. Obrovský záujem je dôkazom nielen stúpajúcej popularity kampane, ale aj toho, že cyklistom stále viac záleží na rozvoji cyklistickej infraštruktúry v ich mestách. Týmto spôsobom to dávajú najavo nielen vedeniam miest, ale aj vláde, ktorá by mala plniť svoje sľuby o investovaní do rozvoja cyklodopravy..

Okrem motivačného rozmeru propagujúceho jazdu do práce na bicykli má kampaň aj súťažný charakter. Aj tento rok všetci účastníci kampane dostanú od Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR tričká, podľa ktorých budú v mestách ľahko identifikovateľní a ktoré budú vodičov informovať, aby dali cyklistom na cestách dostatok priestoru. Okrem toho sa bude v jednotlivých kategóriách súťažiť o viaceré ceny, a v spolupráci s hlavným partnerom podujatia získa každý súťažiaci aj 20-% zľavu na nový bicykel. Súťažiaci majú možnosť vyhrať ceny aj na lokálnej úrovni.

Cieľom projektu Do práce na bicykli je pútavou formou podporiť rozvoj trvalo udržateľnej mobility v mestách a podnietiť samosprávy, aby vytvárali na svojom území vhodné podmienky na využívanie cyklistickej dopravy. Takisto má motivovať aj zamestnávateľov k vytvoreniu vhodných priestorov na odkladanie bicykla, prípadne k poskytnutiu iných benefitov pre pracovníkov, ktorí dochádzajú do práce na dvoch kolesách. Zároveň sa snaží ostatným ľuďom ukázať, že bicykel môže byť pre mnohých obyvateľov ideálnym spôsobom pri dochádzaní do práce, či už zo zdravotného, ekonomického, alebo dokonca časového hľadiska.

Tímy Košického samosprávneho kraja:
KSK I – Igor Hojda, Jozef Houska, Katarína Kuželová
KSK II – Valér Karafa, Ľuboš Orosz, Martin Ištvan
KSK III – Radovan Hužvík, Miroslav Fazekaš, Róbert Müller

Autor/zdroj: Zuzana Bobriková
Zverejnil: Ing. Peter Kupčík
Vytvorené: 02.05.2016 11:54
Upravené: 24.11.2021 13:51

Udalosti

Zobraziť všetky udalosti

Basic Information in Help of Ukraine ISO 27001