Aktuality v cestovnom ruchu

22.02.2024 Košice

Košický samosprávny kraj v roku 2024 posilní turistickú infraštruktúru finančnou injekciou vo výške 1,35 milióna eur

       
Košický samosprávny kraj, prostredníctvom etablovanej grantovej výzvy Terra Incognita, aj v roku 2024 podporí nové zaujímavé projekty, ktorých kultúrny a environmentálny rozmer bude mať pozitívny vplyv na turistickú infraštruktúru v celom kraji.
 
19.02.2024 Košice

Vyrastie v Košickom kraji Korytnačí bunker? Víťazi súťaže Umenie na mieste X sú známi

       
Víťazov vybrala odborná porota zložená z významných osobností z oblasti umenia a kultúry.
 
25.01.2024 Košice

Nová bežecká požičovňa v Snow park Ľadová sa otvorí počas medzinárodných pretekov psích záprahov

       
V najchladnejšej lokalite Slovenska s výbornými snehovými podmienkami sa chystá neskutočná zimná jazda, a to v podobe medzinárodných pretekov psích záprahov. Počas nich bežecký areál Snow park Ľadová predstaví svoju novú požičovňu vybavenia na bežecké lyžovanie s útulňou.
 
23.01.2024 Košice

Cestovný ruch v Košickom kraji pokračuje v stabilnom raste. Destinácia Kraj sveta má za sebou úspešné leto a zážitkami nabitý rok 2023

       
Návrat legendárnej lanovky, moderné umenie na turistických „križovatkách“, obľúbené podujatia, významné infraštruktúrne projekty, silná pátracia súťaž detského programu Haravara, tradičné autobusové výlety, veľtržné expozície, infocesty, ale aj celkový nárast návštevníkov v Košickom kraji. Krajská organizácia cestovného ruchu Košice Región Turizmus (KRT) má za sebou ďalší úspešný rok, plný dobrých výsledkov a výnimočných aktivít.
 
02.01.2024

Projekt REJOICE zmení nevyužitý potenciál rieky Hornád

       
Nevyužitý potenciál rieky Hornád z hľadiska ekoturizmu sa rozhodli zmeniť partneri projektu REJOICE (RivEr JOurney experIenCE).
 

Autor/zdroj: Archív KSK
Zverejnil: Ing. Peter Kupčík
Vytvorené: 11.09.2013 12:19
Upravené: 23.12.2021 08:52

Udalosti

Zobraziť všetky udalosti

Basic Information in Help of Ukraine