Aktuality v cestovnom ruchu

09.01.2023 Košice

Zimná ponuka pre bežkárov a turistov: Na Kojšovskú hoľu začne premávať Skibus s rozšírenou ponukou

       
Opäť zaujímavejšia ponuka zimných zážitkov v Košickom kraji obsahujúca komfortnú jazdu skibusom priamo na Kojšovskú hoľu, kde čaká možnosť poradenstva či kurzov bežkovania pre deti a dospelých. Vďaka iniciatíve Košického samosprávneho kraja (KSK), Košice Región Turizmus (KRT) a aktívnych bežkárov z Kojšovka – bežkárske trate, začne v sobotu 14. januára premávať Skibus na Kojšovskú hoľu. Vypravovaný bude pravidelne počas víkendových a prázdninových dní.
 
03.01.2023 Košice

Turizmus v Košickom kraji zažíva reštart, návštevnosť v lete stúpla o pätinu

       
Stúpajúca návštevnosť ukazuje, že rok po roku je Košický kraj čoraz atraktívnejšia dovolenková destinácia, ktorej konkurencieschopnosť v rámci slovenskej ponuky trvalo narastá.
 
09.08.2022 Beňatina, Košice

Zipline v Beňatine bude východoslovenský unikát

       
V strede letných prázdnin – v nedeľu 14. augusta bude v Košickom kraji do života uvedený jeden z najväčších investičných projektov tejto sezóny - Zipline v Beňatine. Vďaka tomuto odvážnemu projektu sa bude dať doslova “preletieť“ ponad azúrovo modrú hladinu populárneho jazera v romantickom prostredí bývalého kameňolomu. Spustiť sa po oceľovom lane z vrcholu lomu až celkom dole k vode, bude nevšedným zážitkom, ktorý určite nesmie chýbať medzi letnými dobrodružstvami. Unikátny Zipline bol podporený z dotačnej schémy Košického samosprávneho kraja Terra Incognita sumou takmer 200 - tisíc eur.
 
05.08.2022 Košice

V auguste môžete na Kraji sveta zažiť atmosféru rytierskych súbojov, divokého západu aj nášho tradičného folklóru

       
Niekto by si mohol pomyslieť, že leto sa blíži ku koncu, ale na Kraji sveta – v Košickom svetovom kraji, to ani zďaleka nie je pravda. Práve naopak. V porovnaní s júlom sa v auguste môžete tešiť na dvojnásobnú nádielku podujatí podporených župným dotačným programom Terra Incognita v celkovej sume 123 000 €. Počas trinástich rôznorodých akcií si navyše budete môcť rozšíriť svoje vedomosti o historické fakty, aj vychutnať šport so svojím zvieracím spoločníkom - so psom či koňom –všetko bude popretkávané filmom, hudbou a folklórom.
 
21.07.2022 Košice

Spišských 333 EXTREME 2022 zavíta na Spiš

       
V piatok a sobotu 22. a 23. júla 2022 región Spiš opäť ožije sviatkom húževnatých nadšencov horskej cyklistiky. Tento rok sa koná už desiaty jubilejný ročník obľúbeného extrémneho horského cyklomaratónu Spišských 333 EXTREME.
 

Autor/zdroj: Archív KSK
Zverejnil: Ing. Peter Kupčík
Vytvorené: 11.09.2013 12:19
Upravené: 23.12.2021 08:52

Udalosti

Zobraziť všetky udalosti

Інформація на допомогу Україні Basic Information in Help of Ukraine