Aktuality v cestovnom ruchu

20.05.2022 Košice

Dvere malohorešských pivníc sa otvárajú už po 13. krát

       
Milovníci nevšedných zážitkov si prídu na svoje, keď sa nechajú zlákať dvojdňovým programom akcie „Vôňa agátu – Deň otvorených pivníc“ - jedného z TOP podujatí programu Košického samosprávneho kraja Terra Incognita. Bude sa konať v obci Malý Horeš v piatok a sobotu, teda 20. a 21. mája 2022. Areál 317-tich stredovekých vínnych pivníc, vyhĺbených v tufovom podloží, situovaných v rozkvitnutom agátovom háji, si získa skutočne každého.
 
12.05.2022 Košice

Na Gelnickom Lomidreve si zmerajú sily piliari z východného Slovenska

       
Už túto sobotu, 14. mája, sa v Gelnici uskutoční tradičná súťaž piliarov z východného Slovenska – Gelnické Lomidrevo. Podujatie sa bude konať po dvojročnej prestávke spôsobenej pandémiou a napíše už svoju trinástu kapitolu. Na podujatí si zmerajú sily tí najsilnejší a najšikovnejší piliari z celého okolia.
 
06.05.2022 Košice

Príbehy smolníckych baníkov na Rotenbergu opäť ožijú

       
Na mapu zaujímavostí Košického samosprávneho kraja (KSK) pribudla novinka v podobe geoturistického náučného chodníka. Turisti ho nájdu v banskom areáli na vrchu Rotenberg - na Červenom vrchu pri obci Smolník. Projekt bol úspešne zrealizovaný vďaka finančným zdrojom zo župného dotačného programu Terra Incognita a je pripravený previesť návštevníkov doslova po stopách baníkov. Tí ťažili železo-medenú rudu v okolí niekdajšieho kráľovského banského mestečka, dnešného Smolníka. Novinku verejnosti slávnostne predstavil predseda Košického samosprávneho kraja Rastislav Trnka spoločne so zástupcami obce Smolník a baníckych spolkov.
 
21.04.2022 Košice

Polovičný hámor na Hrnčiarskej ulici v Košiciach sa znova roztočil

       
V Košickom kraji pribudol ďalší nový projekt zameraný na ekoturizmus - Polovičný Medzevský hámor na Hrnčiarskej ulici v Košiciach. Nadšenci z neziskovej organizácie „Cech umeleckých kováčov a kováčov Slovenska“ na čele s cechmajstrom Vladimírom Eperješim, si dali za cieľ zrekonštruovať zmenšeninu kováčskej dielne, pôvodne stojacej v Medzeve a priblížiť tak tradičné remeslo ďalším generáciám. Tento ich zámer podporil Košický samosprávny kraj (KSK) cez dotačný program Terra Incognita sumou 12.000 eur.
 
12.04.2022 Košice

Skibus zvýšil záujem o Kojšovskú hoľu

       
Uplynulá zimná sezóna naplnila očakávania turistov a bežkárov v Košickom kraji, ktorých dopytom bolo komfortné sprístupnenie Kojšovskej hole pre zimné zážitky. Lokalita tak zažila zvýšenú návštevnosť priaznivcov zimnej turistiky či bežeckého lyžovania, a to vďaka pravidelnému premávaniu Skibusu. Ten na Kojšovskú hoľu jazdil počas víkendových a prázdninových dní vďaka iniciatíve Košického samosprávneho kraja (KSK), Košice Región Turizmus (KRT) a aktívnych bežkárov z Kojšovka – bežkárske trate.
 
Strana: [1]  [2] 

Autor/zdroj: Archív KSK
Zverejnil: Ing. Peter Kupčík
Vytvorené: 11.09.2013 12:19
Upravené: 23.12.2021 08:52

Udalosti

Zobraziť všetky udalosti

Інформація на допомогу Україні Basic Information in Help of Ukraine