Situácia na krajských cestách

V prípade zhoršenia situácie a vyhlásenia situačného stupňa v niektorom z okresov Košického kraja budeme správu aktualizovať.

15:00

Na cestách v Košickom kraji naďalej komplikuje situáciu sneženie a silný vietor. Cestári Správy ciest KSK nasadili do terénu všetku dostupnú techniku. Ani popoludní však nebolo v žiadnom z okresov Košického kraja nutné vyhlasovať situačný stupeň na cestách.

Šoféri by však mali zvážiť cestovanie autom v tomto počasí, najmä po diaľnici smerom na Poprad a Štrbu, keďže na diaľnici D1 pod Tatrami došlo k hromadnej nehode približne 30 áut. Na vodičov rovnako apelujeme aby prispôsobili jazdu poveternostným podmienkam i stavu vozovky.

Na viacerých úsekoch po celom kraji sa pre silnejúci vietor tvoria snehové záveje, jazdu komplikuje aj kašovitá vrstva snehu.

V okrese Spišská Nová Ves na úseku medzi Hrabušicami a Spišským Štvrtkom museli kvôli tvoriacim sa závejom vyslať cestári snežnú frézu.

Naďalej je pre nákladnú dopravu uzatvorený Dobšinský kopec v rožňavskom okrese, žiadne iné úseky doposiaľ nebolo nutné uzatvárať.

Vo večerných hodinách očakávame zoslabnutie a ustálenie vetra.

Cestári Správy ciest KSK sú v rámci zimnej údržby k dispozícií 24h. Situáciu na horských priechodoch vie verejnosť sledovať aj na webe krajskej správy ciest na www.scksk.sk/cestna-siet-ksk/meteostanice/

V prípade zhoršenia situácie a vyhlásenia situačného stupňa v niektorom z okresov Košického kraja budeme správu aktualizovať.

 

12:00

Počasie na východe Slovenska dnes skomplikovalo situáciu aj na cestách Košického kraja. Problémom je sneženie ale najmä silný vietor. Na cestách už od včerajšieho popoludnia zasahujú cestári zo všetkých stredísk Správy ciest KSK. Do tejto chvíle však nebolo nutné vyhlasovať situačný stupeň v žiadnom z okresov Košického kraja.

V okrese Košice-okolie by mali byť všetky cesty zjazdné, aj v problematickom úseku Slanec je hlásená iba mokrá vozovka, pre očakávané sneženie je ale nasadená všetka technika prislúchajúceho strediska správy ciest.

Cesty v okrese Trebišov sú momentálne pod kontrolou, iba miestami môžu vodiči naraziť na kašovitú vrstvu snehu. Všetky cesty v tomto okrese sú ale zjazdné.

Okres Michalovce hlási sneženie a pridať by sa čoskoro mal aj postupne silnejúci vietor, ktorý môže prácu cestárov skomplikovať.

Na viacerých miestach tohto okresu sa na vozovke vyskytuje kašovitá vrstva snehu, aj preto tu cestári nasadili všetku dostupnú techniku zimnej údržby.

V okrese Spišská Nová Ves je na väčšine ciest kašovitá vrstva snehu. Kritická situácia je momentálne pre silný vietor v úseku medzi Hrabušicami a Spišským Štvrtkom, kde sa začali tvoriť záveje. Cesta je v tomto úseku blokovaná osobnými autami, čo komplikuje prácu strojom zimnej údržby.

V rožňavskom okrese sú pre osobnú dopravu zjazdné všetky cesty. Pre nákladnú dopravu je momentálne uzatvorený Dobšinský kopec, kde pre silnejúci vietor vzniká riziko padania konárov aj stromov. Apelujeme preto na vodičov, aby zvážili nevyhnutnosť prejazdu touto lokalitou.

Cestári Správy ciest KSK sú v rámci zimnej údržby k dispozícií 24 hodín denne. Situáciu na horských priechodoch môže verejnosť sledovať aj na webe krajskej správy ciest na www.scksk.sk/cestna-siet-ksk/meteostanice/

V prípade zhoršenia situácie a vyhlásenia situačného stupňa v niektorom z okresov Košického kraja budeme správu aktualizovať.

Autor/zdroj: Archív KSK
Zverejnil: Ing. Peter Kupčík
Vytvorené: 04.02.2023 11:15
Upravené: 11.01.2024 15:32

Udalosti

Zobraziť všetky udalosti

Basic Information in Help of Ukraine ISO 27001