Doprava v roku 2013

29.11.2013

Cestári KSK už museli odstrániť 45 spadnutých stromov a posypávali vo vyšších polohách

       
Cestári v piatich strediskách Správy ciest Košického samosprávneho kraja boli v pohotovosti už od začiatku novembra, ale prvé náročnejšie zásahy si počasie vyžiadalo až tento týždeň, keď zavítala zima aj do Košického kraja.
 
12.11.2013

Správa ciest KSK od piatku 1. novembra nariadila dispečerskú pohotovosť

       
Začiatok zimnej služby na cestách je úzko spätý s vývojom počasia, príchodom prvého snehu, či poľadovice. Správa ciest KK je na príchod zimy pripravená. Od 1. novembra 2013 sa začala v Košickom samosprávnom kraji (KSK) nepretržitá spravodajská služba súvisiaca so zimnou údržbou ciest, ktorú každoročne aktivuje centrálny dispečing Slovenskej správy ciest (SSC).
 
22.10.2013

Päť projektových žiadostí na cesty odsúhlasených

       
Spolu takmer 145 kilometrov ciest a 9 mostov na cestách II a III. triedy vo všetkých regiónoch Košického kraja bude obnovených vďaka nenávratnému finančnom príspevku zo štrukturálnych fondov EÚ – z Regionálneho operačného programu, prioritná os: 5 - Regionálne komunikácie zabezpečujúce dopravnú obslužnosť regiónov.
 
26.09.2013

Unikátny maratónsky vláčik vyrazí z Košíc do Turne

       
Chcete vidieť miesto, kde pred takmer 90 rokmi odštartoval prvý košický maratón? Radi by ste si spestrili prvú októbrovú sobotu originálnou zábavou a turistickým výstupom na Turniansky hrad, či Zádielskú planinu? Ak áno, tak práve pre vás je pripravený mimoriadny MARATÓNSKY VLÁČIK.
 
05.09.2013

Stratégiu rozvoja cyklodopravy môžete pripomienkovať

       
Košický samosprávny kraj pripravuje Stratégiu rozvoja cyklistickej dopravy a cykloturistiky v KSK. Návrh strategického dokumentu môžete pripomienkovať najneskôr do 11. septembra.
 
26.07.2013

Konferencia o doprave ponúkla riešenia aj na celonárodnej úrovni

       
Poukázať na súčasný stav dopravy, pomenovať trendy ďalšieho vývoja a najmä nájsť riešenia pre užívateľsky a environmentálne lepšiu dopravnú infraštruktúru v Košiciach, Košickom samosprávnom kraji (KSK), ale aj na území celého regiónu východného Slovenska, bolo cieľom medzinárodnej odbornej konferencie, ktorá sa 25. a 26. júna konala v Košiciach. V týchto dňoch spracovala skupina odborných garantov súbor záverov a odporúčaní, ktorý ponúknu voleným predstaviteľom mestského a regionálneho parlamentu, ale aj kompetentným orgánom na celoslovenskej úrovni.
 
Strana: [1]  [2]  [3]  [4] 

 

Autor/zdroj: Archív KSK
Zverejnil: Ing. Peter Kupčík
Vytvorené: 11.11.2021 14:11
Upravené: 11.11.2021 14:28

Udalosti

Zobraziť všetky udalosti

Basic Information in Help of Ukraine ISO 27001