Nehodová križovatka v Strážskom sa zmení na kruhový objazd

Významná kruhová križovatka pribudne v centre Strážskeho po nekonečných peripetiách ešte v tomto roku.

Doprava na Zemplíne bude plynulejšia, nehodová križovatka  v Strážskom sa stane minulosťou. Obyvatelia sa po rokoch dočkajú kruhového objazdu. Investičný projekt zahŕňa výstavbu kruháča na dopravnom úseku, ktorý je spojnicou z troch strán – Michaloviec, Humenného a Vranova nad Topľou.

„Pre Zemplín je to úžasná správa. Som nesmierne šťastný, že sme sa napokon dopracovali do štádia, aby sa dlho očakávaná výstavba tejto kruhovej križovatky stala realitou. Bola to moja srdcová záležitosť, lebo výstavbu si vyžiadali samotní občania. Spomínam si, že ešte v roku 2015 sme s teraz už primátorom Strážskeho spúšťali petíciu s veľmi malou dušičkou, ale malo to význam a padlo to na úrodnú pôdu. Rokovania so Slovenskou správou ciest boli úspešné a celý náročný proces sa rozhýbal až do takej miery, aby sa tento zámer dostal do plánu a následne na výstavbu na ministerstve dopravy aj vyčlenili financie. Po všetkých peripetiách aj s verejným obstarávaním sa podarilo vysúťažiť dodávateľa. Poďakovanie za pochopenie a trpezlivosť patrí všetkým obyvateľom, ktorí sa dočkajú bezpečného kruháča,“ povedal predseda Košického samosprávneho kraja Rastislav Trnka.

Nielen župan verí, že už o pár mesiacov budú strihať pásku, lebo zníženie nehodovosti výrazne prispeje k bezpečnosti premávky. Tento úsek je nesmierne frekventovaný, keďže ním denne prejde aj vyše 11-tisíc áut. Aj preto domáci hovoria doslova o strašiaku. „Je to stavba desaťročia. Dohoda je taká, že do konca augusta tohto roka dodávateľ dokončí všetky práce, aby v novom školskom roku už v septembri slúžila motoristom v Strážskom nová kruhová križovatka,“ upresnil spokojný primátor Strážskeho Patrik Magdoško.

Autor/zdroj: Archív KSK
Zverejnil: Ing. Peter Kupčík
Vytvorené: 03.02.2023 11:50
Upravené: 11.01.2024 15:31

Udalosti

Zobraziť všetky udalosti

Basic Information in Help of Ukraine ISO 27001