Premiér prisľúbil finančnú pomoc na rekonštrukciu mosta

Finančnú pomoc vlády pri rekonštrukcii mosta nad vodnou nádržou Ružín prisľúbil v piatok 24. februára počas pracovného výjazdu v Košiciach premiér Robert Fico.

Náklady na rekonštrukciu mosta, ktorý je v havarijnom stave, sa odhadujú na viac ako osem miliónov eur. V súčasnosti prebieha verejné obstarávanie na výber zhotoviteľa, ktoré by malo byť ukončené v marci.

„Poskytneme samosprávnemu kraju finančnú výpomoc, pokiaľ ide o rekonštrukciu tohto objektu. Podmienky a celkový objem finančnej čiastky dohodneme s pánom predsedom samosprávneho kraja," uviedol predseda vlády.

V Košiciach rokoval s predsedom Košického samosprávneho kraja (KSK) Zdenkom Trebuľom a primátorom Košíc Richardom Rašim. Fico konštatoval, že most je veľmi dôležitý z hľadiska prepojenia regiónov, ktoré patria medzi najmenej rozvinuté okresy, s Košicami, a pre samosprávny kraj ide o investíciu veľkého rozsahu.

„Hodnota rekonštrukcie bude viac ako osem miliónov eur. Je to suma, ktorá je veľká aj pre rozpočet samosprávneho kraja. Sadneme si a povieme si, čo je významná pomoc. Nehovorím o stotisíc eurách, ale bavíme sa o miliónoch. Môžeme to urobiť priamo, cez ministerstvo financií, alebo to zahrnieme do programu najmenej rozvinutých okresov,“ reagoval premiér na otázku o spresnení sumy, ktorou chce vláda prispieť Košickému kraju.

„Verím, že to nie je ani prvý ani posledný príklad, keď preukazujeme solidaritu s regiónmi, mestami a obcami Slovenska, pokiaľ vidíme, že nie je možné vyriešiť problém vlastnými finančnými zdrojmi," dodal premiér.

Vlastníkom mosta nad Ružínom v okrese Košice - okolie je KSK. Pre automobilovú dopravu ho uzatvorili 24. decembra 2016, čo skomplikovalo dopravné spojenie okresov Spišská Nová Ves a Gelnica s krajským mestom.

Autor/zdroj: TASR, Z. Bobriková
Zverejnil: Ing. Peter Kupčík
Vytvorené: 24.02.2017 15:00
Upravené: 03.12.2021 09:23

Udalosti

Zobraziť všetky udalosti

Basic Information in Help of Ukraine ISO 27001