Diaľnica je prioritou, úsek pri Bidovciach sa neodkladá

Výstavba diaľnice D1 v úseku Budimír – Bidovce bola jednou z tém pracovného stretnutia predsedu KSK Zdenka Trebuľu so štátnym tajomníkom Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR Viktorom Stromčekom. „Výstavba diaľnic, vrátane tohto úseku, je pre nás absolútnou prioritou,“ povedal Viktor Stromček.

Koncom februára sa objavili informácie o tom, že východná štrnásťkilometrová diaľnica od Budimíra po Bidovce, ktorá by mala byť súčasťou spojnice Košíc s Ukrajinou, bude neskôr, ako sa očakávalo. predpokladaný začiatok výstavby sa posúva až na rok 2015.

„Určite to tak nie je. Je naďalej pre nás absolútnou prioritou výstavba diaľnic, vrátane tohto úseku. V najbližších týždňoch bude ukončené majetkovoprávne vysporiadanie pozemkov a v nadväznosti na to bude vo veľmi blízkej budúcnosti vydané aj stavebné povolenie. Tohto roku začneme aj verejné obstarávanie dodávateľa tohto úseku. Informácie o tom, že odkladáme túto stavbu, musím dementovať, určite sú nepravdivé,“ povedal štátny tajomník ministerstva dopravy.

Autor/zdroj: Zuzana Bobriková
Zverejnil: Ing. Peter Kupčík
Vytvorené: 14.03.2014 16:00
Upravené: 15.11.2021 17:18

Udalosti

Zobraziť všetky udalosti

Basic Information in Help of Ukraine ISO 27001