Niektoré úseky ciest sú stále uzavreté

V pôsobnosti Správy ciest KSK sú kvôli popadaným stromom stále uzavreté úseky ciest III/050194 - Hyľov - Zlatá Idka, II/547 - Košice – Jaklovce a II/548 - Medzev – Smolník. Úsek Hýľov – odbočka na Rudník III/050194 sa podarilo sprejazdniť v jednom smere, vzápätí ho však opäť uzavreli, pretože na cestu spadli ďalšie stromy.

Horský priechod Súľová na ceste II/533 je už sprejazdnený, v jednom jazdnom pruhu je prejazdný aj úsek Spišský Štvrtok – Hrabušice na ceste III/53614. Cesta medzi Malou Lodinou a Ružínom III/5479 je sprejazdnená v oboch smeroch.

Na Spiši bola nasadená snehová fréza na sprejazdňovanie a rozširovanie úsekov od Hnilca smerom na rožňavskú stranu. Okrem posýpacích vozidiel Správy ciest KSK vypomáhajú pri odstraňovaní snehu aj zmluvné traktory.

„Problémy ešte stále pretrvávajú na úsekoch, ktoré prechádzajú cez lesy, pretože pod ťarchou mokrého snehu sa stromy prehýbajú a padajú na vozovku. Tieto úseky neustále monitorujeme za pomoci hasičov, niektorých starostov, ktorí sú nám tiež nápomocní pri získavaní informácií, ale aj s pomocou vodičov eurobusu a polície,“ hovorí technicko – prevádzková námestníčka riaditeľa správy ciest KSK Zuzana Fejesová.

Predpoveď počasia už síce nepredvída sneženie, ale v noci sa má citeľne ochladiť a z tohto dôvodu do rána cestári očakávajú celoplošnú poľadovicu.

„Najväčšie problémy nám nespôsobuje príroda, pretože s tou sa vieme vysporiadať. Problémom sú nedisciplinovaní vodiči, ktorí napriek tomu, že by mali prispôsobovať jazdu stavu a povahe vozovky, aj svojim schopnostiam, vyberú sa na taký úsek, o ktorom vopred vedia, že ho nezvládnu,“ dodáva Zuzana Fejesová.

Autor/zdroj: Zuzana Bobriková
Zverejnil: Ing. Peter Kupčík
Vytvorené: 07.02.2013 15:29
Upravené: 11.11.2021 14:32

Udalosti

Zobraziť všetky udalosti

Basic Information in Help of Ukraine ISO 27001