Kráľovce pri Košiciach privítajú 14. augusta prvý ročník parkúrových pretekov

V sobotu, 14. augusta 2021 sa jazdci a fanúšikovia parkúrového jazdenia stretnú na historicky prvom ročníku Jazdeckých Pretekov Kráľovce, ktorých súčasťou budú aj Majstrovstvá východoslovenskej oblasti detí a juniorov.

Celodenné podujatie so začiatkom o 9:00 hod. sa bude konať v obci Kráľovce, necelých 13 km od Košíc, ktorá je domácim pôsobiskom miestnej Jazdeckej školy, ktorá v regióne pôsobí už od roku 2008. Jazdci budú súťažiť v 6 výškových stupňoch od 70 cm až do hlavnej ceny 120 cm.

“Parkúrová sezóna bola kvôli pandémii a súvisiacim opatreniam veľmi obmedzená. Pokým sa sezóna tradične začína už v máji, tento rok sa prvé preteky konali až v júli resp. začiatkom  augusta, niektoré boli zrušené úplne. Preto sme sa rozhodli prispieť do kalendára vlastným podujatím, umožniť tak jazdcom zasúťažiť si, a zároveň začať tradíciu jazdeckých pretekov v Kráľovciach. Veľmi nás teší, že Slovenskú jazdeckú federáciu oslovilo naše podujatie natoľko, že do pretekov zaradili aj majstrovskú súťaž Majstrovstvá východoslovenskej oblasti detí a juniorov, diváci tak budú mať možnosť vidieť to najlepšie, čo východné Slovensko v tejto kategórii ponúka,” uviedla organizátorka pretekov Tatiana Zsigmondy z Jazdeckej školy Kráľovce.

Jazdci sa môžu registrovať na preteky na stránke http://www.pretekykralovce.sk do 12. augusta do polnoci.

V rámci podujatia sa bude v areáli nachádzať aj food zóna, ktorú sa organizátori rozhodli ozvláštniť mladými lokálnymi značkami ako sú Mishte Sandwich, cukrovinky AHA Cookies alebo pražiareň a kaviareň Doraz cafe. Deti sa budú v rámci prestávok môcť zabaviť v spoločnosti maskotov detského konceptu Haravara Košického samosprávneho kraja, či zasúťažiť  v tzv. hobby-horsingu, jazde cez prekážky na “palicovom koni”.

“Nakoľko je to prvý ročník podujatia ,aby sme prilákali čo najviac divákov, rozhodli sme sa, že vstup na podujatie bude pre divákov voľný, za čo vďačíme skvelej podpore zo strany obce Kráľovce a partnerov podujatia. Radi uvidíme všetkých, ktorí chcú spoznať tento krásny šport a veríme, že im takto budeme vedieť spríjemniť víkend, ” doplnila Zsigmondy.

Autor/zdroj: Košice Región Turizmus
Zverejnil: Jozef Andrejko
Vytvorené: 12.08.2021 10:00
Upravené: 31.01.2022 15:46

Udalosti

Zobraziť všetky udalosti

Basic Information in Help of Ukraine ISO 27001