KRAJ SVETA má novú atrakciu. V Košickom kraji vznikol Slafkovský štít

Minulý rok odštartovala Krajská organizácia cestovného ruchu Košice Región Turizmus novú odvážnu a úspešnú destinačnúj kampaň „Kraj sveta – Hrdý na to, čo v ňom nenájdeš“. Reagovala tak na preplnené akvaparky či lanovky, ktoré sa v Košickom kraji nenachádzajú, naopak, propagácia bola zameraná na menej známe a autentické lokality, ktoré nie sú poznačené masovým turizmom. Tohtoročnou kampaňou „KRAJ SVETA – Hrdý na to, čo si v ňom nájdeš“, v odvážnej komunikácií naďalej pokračuje a zároveň pozýva na vôbec prvý výstup na Slafkovský štít v Košickom kraji.

Nie Slavkovský, ale Slafkovský

Tohtoročná letná destinačná kampaň nadväzuje na tú minuloročnú, ktorá získala niekoľko prestížnych ocenení. „Cieľom aktuálnej turistickej sezóny je ukázať, že príjemná dovolenka nie je o tom, koľko miest so zvučnými názvami človek  stihne navštíviť, ale o tom, koľko hodnotných, autentických a nezabudnuteľných zážitkov si odnesie. Počas leta preto pozývame na vôbec prvý výstup na Slafkovský štít v Košickom kraji. Turisti nájdu na Červenom brehu novú atrakciu, špeciálnu tabuľu, ktorá nesie dočasne takúto prezývku. Inšpiráciou je rodák, známy hokejista, Juraj Slafkovský, ktorý  je tvárou  tohtoročnej letnej kampane.  Juraj sa s nami podelil aj o svoje zážitky v Košickom kraji, ktoré zostavil do bucket listu – Slafkovského sedmička. Návštevníci si tak u nás môžu prejsť jeho obľúbené lokality“, vysvetľuje predseda Košického samosprávneho kraja Rastislav Trnka.

Pre návštevníkov a milovníkov kuriozít je nová atrakcia jedinečnou príležitosťou pre získanie vtipnej fotky a netradičného zážitku. „Výstup na Slafkovský štít stihlo už v posledných dňoch absolvovať niekoľko známych influencerov - @toto_je_nas_svet ako rodinný výletik, @lukas.stanislav ako spotené tričko, @thebacis ako hľadač pokladov, @mcokajcek ako gastronaut. Tí u nás strávili niekoľko dní a spoločne tak prezentujú svoje zážitky a lokality v Košickom kraji, ktoré sa oplatí navštíviť. Výber toho najlepšieho zostavili do podoby unikátnych bucket listov, v ktorých ku každej lokalite priradili bláznivú úlohu a sú skvelou inšpiráciou pre ďalších návštevníkov a turistov“, uvádza výkonná riaditeľka Krajskej organizácie cestovného ruchu Košice Región Turizmus Lenka Vargová Jurková a zároveň dopĺňa, že „návštevníci sa môžu inšpirovať tipmi na netradičné výlety na webovej stránke www.krajsveta.sk, kde nájdu okrem tematických bucket listov od influencerov aj generátor, vďaka ktorému získajú vlastný zoznam lokalít a tipov na letné zážitky.“
 
Košice Región Turizmus invenčnou kampaňou na podporu cestovného ruchu, vyzýva turistov, aby využili možnosť pozrieť si Slafkovský štít spolu s ďalšími neobjavenými pokladmi Košického kraja.


Konkrétna lokalita Slafkovského štítu TU.


 

Autor/zdroj: KOCR
Zverejnil: Ing. Peter Kupčík
Vytvorené: 28.06.2022 09:00
Upravené: 25.01.2023 15:22

Udalosti

Zobraziť všetky udalosti

Basic Information in Help of Ukraine ISO 27001