Košický kraj má prvý komplexný katalóg výletov a pobytov

Celkovo 30 jednodňových výletov alebo viacdňových pobytov v Košickom kraji je obsahom nového katalógu, ktorý slávnostne predstavili na veľtrhu cestovania ITF Slovakiatour 2020. Ide o prvý materiál tohto druhu v kraji obsahujúci prierezovú cestovateľskú ponuku od rôznych turistických operátorov.

“Tak blízko, ako sa len dá” je názov nového ponukového katalógu z dielne krajskej organizácie cestovného ruchu Košice Región Turizmus (KRT). Komplexný prehľad turisticko-zážitkových možností v Košickom kraji je spojený s ponukou ubytovania a službami sprievodcov. Jeho obsahom je 30 jednodňových a viacdňových pobytov v Košickom kraji, aj s presahom na Vysoké Tatry. V katalógu dostali priestor aj partneri a členovia organizácie KRT – poskytovatelia ubytovacích služieb a prevádzkovatelia

“Takýto produkt v našom kraji dlhodobo chýbal a preto sme veľmi radi, že na najväčšom veľtrhu cestovného ruchu na Slovensku sme mohli oficiálne predstaviť komplexnú ponuku výletov do lokalít, ktoré sú už turistom dobre známe, alebo doteraz boli ukrytými pokladmi nášho kraja. Cestovateľská ponuka, ktorú katalóg zahŕňa, dáva priestor zviditeľniť sa lokálnym aktérom v cestovnom ruchu. Z konceptu katalógu zároveň môžu vychádzať nielen turisti, ale aj cestovné kancelárie,“ povedal predseda Košického samosprávneho kraja Rastislav Trnka.
 
,,Našim cieľom bolo komplexne zhrnúť pestrú ponuku výletov a pobytov rôzneho charakteru v rámci celého kraja a zároveň poukázať na fakt, že zaujímavé lokality, unikátne atrakcie alebo pamiatky UNESCO sú situované naozaj blízko a je možné ich navštíviť za krátky čas. Názov ‘Tak blízko, ako sa len dá’ neodkazuje len na geografiu daných lokalít, ale predovšetkým na naše partnerstvá a spoluprácu, ktorá sa priamo odzrkadlila pri tvorbe katalógu. Veríme, že katalóg sa stane ďalším dielom v mozaike a prispeje k lepšej a efektívnejšej komunikácii, ale aj spolupráci s novými subjektmi, cestovnými kanceláriami či dokonca investormi,” uviedla výkonná riaditeľka KRT Lenka Vargová Jurková. 
 
Dôležitou súčasťou celej tvorby katalógu bolo dlhodobé sledovanie trhu, spotrebiteľského správania, sledovania rôznych atribútov v cestovnom ruchu a ich medziročných výsledkov a následné definovanie takých lokalít a aktivít, o ktoré je v Košickom kraji najväčší záujem. Sú tu zakomponované nielen tradičné turistické, rodinné a romantické výlety na Tokaj, do Slovenského raja či za pamiatkami UNESCO, ale aj výlety do netradičných lokalít a adrenalínové výlety.
“V tomto katalógu sa turisti napríklad dozvedia, že Spišský hrad sa oplatí navštíviť aj kvôli špeciálnemu gurmánskemu zážitku, ako aj to, že výlet na Tokaj môže byť, okrem iného, o spoznávaní histórie. Katalóg prichádza v slovenčine a angličtine, takže veríme, že osloví domácich i zahraničných návštevníkov z rôznych kútov sveta,” dodal Trnka.
 
Veľkú zásluhu na realizácii katalógu majú aj pozitívne vzťahy so zahraničnými zástupcami cestovných kancelárií, ktorí taktiež prejavili záujem o Košický kraj. ,,Ponukový katalóg sa bude naďalej rozširovať o ponuky výletov podľa aktuálneho dopytu, ročného obdobia či udalostí prebiehajúcich v Košickom kraji. Stane sa ďalším skvelým nástrojom prezentácie Košického kraja v zahraničí, a to len podporí zvýšenie dopytu po pobytovej ponuke zo strany laickej, ale aj odbornej verejnosti,” doplnila riaditeľka krajskej organizácie cestovného ruchu Košice Región Turizmus JUDr. Lenka Vargová Jurková.

Autor/zdroj: Košice Región Turizmus
Zverejnil: Jozef Andrejko
Vytvorené: 23.01.2020 14:00
Upravené: 21.12.2021 16:58

Udalosti

Zobraziť všetky udalosti

Basic Information in Help of Ukraine ISO 27001