Predstavia sa rodinné vinárstva

Košice región turizmus v spolupráci s OZ Tokajské pivnice a vinotékou Villa Cassa organizujú aj tento rok, počas Košickej noci múzeí a galérií, svoju unikátnu Vínnu galériu. Predstavia sa v nej malé rodinné vinárstva, v ktorých je práca s viničom jednoducho vášňou. Košice región turizmus vám umožní degustovať tradičné vína z tokajských odrôd Furmint, Lipovina a Muškát žltý.

Vinári z tých najlepších gazdovských pivníc slovenskej časti vinohradníckej oblasti TOKAJ - Ladislav Tašani, Daniel Ondo a Marián Takáč - zachovávajú pri pestovaní viniča rodinné tradície, preto sú ich tokajské vína prekvapením, ktoré pohladí chuťové poháriky. Návštevníkom, ktorí sa rozhodnú zavítať do podzemia Barkóczyho paláca, degustáciu spríjemní skvelá jazzová hudba v podaní kapely Wine Boyz.

Zároveň bude počas Noci múzeí a galérií v priestoroch Košice región turizmus na Hlavnej 48 pre verejnosť otvorený aj Regionálny informačný bod, kde si ešte stále môžete pozrieť výstavu s názvom „Košické premeny“. Ide o veľkú porovnávaciu výpravu, ktorá nielen Košičanom, ale aj návštevníkom nášho mesta a regiónu ponúka nezvyčajný pohľad na vývoj Košíc prostredníctvom zbierky starých pohľadníc konfrontovaných s aktuálnymi fotografiami. Autorom týchto porovnávacích záberov je Košičan Ladislav Kočik.

Vychutnajte si výnimočné lákadlá tohtoročnej Košickej noci múzeí a galérií v sobotu 21. mája od 17,00 hodiny.

Autor/zdroj: Krajská organizácia cestovného ruchu Košický kraj
Zverejnil: Jozef Andrejko
Vytvorené: 18.05.2016 13:55
Upravené: 20.12.2021 17:04

Udalosti

Zobraziť všetky udalosti

Basic Information in Help of Ukraine ISO 27001