Aktuality v cestovnom ruchu

04.07.2022 Košice

Gemer sa približuje cyklistom a Ružínska priehrada dovolenkárom

       
Košický samosprávny kraj spoločne s Krajskou organizáciou cestovného ruchu Košice Región Turizmus predstavili ďalšie úspešne zrealizované projekty, ktoré skvalitnia turistickú infraštruktúru v kraji. Región Gemer sa teší z novej cyklotrasy, ktorá prepojí významné pamiatky v obci Ochtiná a jej okolí, a poskytne cyklistom priestor na oddych či servis. Na brehu Ružínskej priehrady sa zároveň otvárajú nové možnosti pre vodné dobrodružstvá. Obe turistické novinky vznikli vďaka finančnej podpore krajskej samosprávy prostredníctvom grantovej schémy Terra Incognita.
 
30.06.2022 Košice

Cyklisti aj vodáci si oddýchnu na brehoch rieky Bodrog - neobjavenej Amazonky Košického kraja

       
Na brehoch Bodrogu, kde divoká vegetácia skutočne pripomína zelený prales, pribudla turistická novinka v podobe oddychového bodu pre cyklistov a vodákov. Nachádza sa neďaleko nedávno zrekonštruovaného Rákócziho kaštieľa v obci Borša a poskytuje miesto na táborenie a odpočinok pre tých, ktorí majú chuť objavovať nové miesta na mape Košického kraja, v slovensko–maďarskom pohraničí. Zázemie, lákajúce moderných dobrodruhov, podporil Košický samosprávny kraj cez dotačný program Terra Incognita sumou 92 523 €. Do budúcna sa tu ráta aj s pohodlným prepojením tohto bodu na už existujúce cyklotrasy. Spojiť by sa tak mohli Dolnozemplínska cyklomagistrála s trasou Sátoraljaújhely – Sárospatak. Projekt s názvom „Vodný a cyklistický oddychový bod pri kaštieli v Borši“ bude slávnostne predstavený verejnosti a spustený do života v pondelok 4. júla 2022 o 14:00 hodine pri Kaštieli Františka II. Rákócziho v Borši.
 
28.06.2022 Košice

KRAJ SVETA má novú atrakciu. V Košickom kraji vznikol Slafkovský štít

       
Minulý rok odštartovala Krajská organizácia cestovného ruchu Košice Región Turizmus novú odvážnu a úspešnú destinačnúj kampaň „Kraj sveta – Hrdý na to, čo v ňom nenájdeš“. Reagovala tak na preplnené akvaparky či lanovky, ktoré sa v Košickom kraji nenachádzajú, naopak, propagácia bola zameraná na menej známe a autentické lokality, ktoré nie sú poznačené masovým turizmom. Tohtoročnou kampaňou „KRAJ SVETA – Hrdý na to, čo si v ňom nájdeš“, v odvážnej komunikácií naďalej pokračuje a zároveň pozýva na vôbec prvý výstup na Slafkovský štít v Košickom kraji.
 
27.06.2022 Košice

Hrad nad Vinným je plný noviniek

       
Hrad nad Vinným zažíva už 11 rokov svoju novodobú renesanciu. Vďaka odbornosti a jasnej vízii kastelána sa z neho stalo miesto hodné výletu pre celé rodiny. Nový vstupný most, vstupná uvítacia sála tzv. Dom kapitána, galéria, oddychová zóna aj romantická vyhliadka. Na hrade ožilo tradičné tesárstvo aj ďalšie stredoveké remeslá . Novinky na hrade, ktoré sa posledné dva roky autentickým spôsobom na hrade vznikli, dnes slávnostne predstavil verejnosti predseda Košického samosprávneho kraja Rastislav Trnka spoločne s výkonnou riaditeľkou Košice Región Turizmus Lenkou Vargovou Jurkovou a kastelánom hradu Jaroslavom Gorásom. Záchrana hradu a jeho vylepšenie bolo podporené z dotačného programu Košického samosprávneho kraja Terra Incognita.
 
21.06.2022 Košice

„Jánske ohne nad Šíravou“ sa vracia na Vinianske jazero

       
Pálením svätojánskej vatry sa už tradične oslavuje letný slnovrat - najkratšia noc v roku, kedy svetlo definitívne zvíťazí nad nocou. Magickosť tohto tradičného festivalu sa vracia opäť aj pod hradby Vinianskeho hradu, neďaleko Zemplínskej šíravy na Vinianskom jazere. Počas posledného júnového víkendu ponúkne podujatie bohatý program pre všetky vekové kategórie. Festival „Jánske ohne nad Šíravou“ bol podporený z dotačného programu Košického samosprávneho kraja Terra Incognita.
 
Strana: [1]  [2]  [3]  [4]  [5] 

Autor/zdroj: Archív KSK
Zverejnil: Ing. Peter Kupčík
Vytvorené: 11.09.2013 12:19
Upravené: 23.12.2021 08:52

Udalosti

Zobraziť všetky udalosti

Інформація на допомогу Україні Basic Information in Help of Ukraine