V Bábkovom divadle budete mať sladko až za ušami

Bábkové divadlo v Košiciach v piatok 15. mája po prvýkrát predstaví divadelnú inscenáciu mladej režisérky Silvie Vollmannovej „Ako sa ťahá repka“. Inscenácia je určená pre najmenších divákov a hovorí o tom, čo všetko sa môže stať jednej repke a čo všetko ju čaká, kým sa zrodí sladká pochúťka.

Pôvodný jednoduchý príbeh veľkej repky, ktorú zo zeme pomáha ťahať každý, kto ide okolo, je obohatený o ďalšiu dejovú líniu. Jej témou sú najmä kamarátstva (pravé i nepravé) a súdržnosť kolektívu. Repka toho zažije naozaj veľa, od nepríjemného zážitku s hryzancom od poľných zajacov až po veľkú hmyziu svadbu Psoty Repovej a Roztočca Chmeľového. Pri všetkom ju však sprevádza a ochraňuje jej verná priateľka Straka, ktorej zásluhou sa napokon podarí Repku vytiahnuť zo zeme. Čo sa napokon s Repkou stane a vlastne „ako sa ťahá“, to sa dozvie detský divák na predstaveniach.

Príbeh je rozprávaný s nadhľadom a dávkou humoru za pomoci výraznej scénografie s využitím bábkarských princípov, pestrofarebných bábok a nadrozmernej repy. Dej sa posúva pesničkami v podaní mladého hereckého kolektívu. „Ako sa ťahá Repka“ je malý príbeh veľkej Repky pre malých i veľkých.

Bábkové divadlo v Košiciach – kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja je jediné profesionálne divadlo svojho druhu na východnom Slovensku. Funguje od roku 1959 a od svojho vzniku má na konte 198 premiér.

 

Autor/zdroj: Ladislava Juhászová
Zverejnil: Ing. Peter Kupčík
Vytvorené: 12.05.2015 08:00
Upravené: 15.06.2021 10:06

Udalosti

Zobraziť všetky udalosti

Basic Information in Help of Ukraine ISO 27001