Nerušte ma, čítam!

Vo štvrtok 21. mája 2015 na Námestí baníkov v Rožňave sa v čase od 10:00 hodiny budú nahlas čítať rozprávkové knihy pre deti. Podujatie pre deti i dospelých organizuje Mesto Rožňava a Gemerská knižnica Pavla Dobšinského v Rožňave, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja.

„Minulý rok, keď sme toto podujatie organizovali po prvýkrát, sa deti rožňavských škôl nedali zaskočiť novým prostredím – námestím. Ich hlasné čítanie úryvkov z rozprávkových kníh počulo množstvo okoloidúcich ľudí. Čítanie dospelých striedalo čítanie detí a bude to tak aj v tomto roku. Chceme motivovať deti k pravidelnému čítaniu. Veď k detstvu knihy patria a budú stále patriť aj princezné, kráľ s kráľovnou, víly, piráti, bosorky a iné rozprávkové bytosti,“ hovorí Janka Mičudová z mestského úradu v Rožňave.

Rôzne ankety, štúdie a výskumy dokazujú, že pravidelné čítanie od útleho detstva prináša značné výsledky ako v rozvíjaní slovnej zásoby, tak i v porozumení daného čítaného textu. Kniha je predmetom rozvoja osobnosti. V Gemerskej knižnici Pavla Dobšinského v Rožňave počas celého roka pripravujú pre žiakov základných škôl rôzne podujatia na podporu čítania.

Čítať úryvky z rozprávkových kníh budú predstavitelia kultúrneho a spoločenského života mesta. Pridať sa môžete aj vy. Stačí, ak si donesiete Vašu obľúbenú knihu, organizátorom dáte o sebe vedieť a pracovníčky knižnice dajú priestor aj Vám. Príďte presvedčiť okolie, že čítanie môže byť potešením i zábavou, že komunikovať s deťmi je dôležité aj pomocou hlasného čítania. Že čítanie je neodmysliteľnou súčasťou života detí i dospelých. Tešíme sa na Vás!

Plagát

 

Autor/zdroj: Katarína Jantošovičová
Zverejnil: Ing. Peter Kupčík
Vytvorené: 15.05.2015 10:30
Upravené: 15.06.2021 10:15

Udalosti

Zobraziť všetky udalosti

Інформація на допомогу Україні Basic Information in Help of Ukraine