Kultúrny turizmus ako príležitosť pre rozvoj

V maďarskom meste Pécs v dňoch 13. - 15. mája prezentovali zástupcovia Košického samosprávneho kraja program Terra Incognita – krajina nespoznaná, ktorým regionálna samospráva podporuje projekt EHMK Košice 2013. Prezentácia sa uskutočnila na pozvanie Slovenskej obchodnej a priemyselnej komory, ktorá je slovenským partnerom v projekte „Klastre sa spájajú s kultúrou: príležitosť pre rozvoj“.

Hlavným cieľom projektu „Klastre sa spájajú s kultúrou: príležitosť pre rozvoj“ je podporiť využitie kultúrnych hodnôt v kultúrnom turizme na prezentáciu kreatívneho priemyslu, ako formy podpory ekonomického a kultúrneho rozvoja daného regiónu. Projekt je realizovaný v rámci programu Juhovýchodná Európa 2012 -2014 a spolupracujú na ňom partneri z piatich krajín zastupujúci regióny, obchodné komory a mestá, ktorým bol udelený titul Európske hlavné mesto kultúry (Benátky, Pécs, Maribor, Sibiu, Košice).

Stretnutie riešiteľov projektu bolo zamerané na prezentáciu skúsenosti spolupráce verejného a súkromného sektora v oblasti kultúrneho turizmu a kreatívnej ekonomiky. Program Terra Incognita bol predstavený ako jedna z dobrých praktík takejto spolupráce a podpory regionálnej samosprávy, ktorá pozitívne ovplyvňuje rozvoj regiónu prostredníctvom podpory kultúry a cestovného ruchu.

Autor/zdroj: Archív KSK
Zverejnil: Jozef Andrejko
Vytvorené: 23.05.2013 11:00
Upravené: 09.12.2021 17:35

Udalosti

Zobraziť všetky udalosti

Basic Information in Help of Ukraine ISO 27001