Dve „hráškové“ rozprávky v jednom

Bábkové divadlo v Košiciach pripravuje pre svojich divákov novú inscenáciu, ktorá bude naozajstnou lahôdkou pre tých najmenších. A to nie hocijakou, ale rovno zelenou a zeleninovou. Prvá premiéra sa uskutoční v piatok 16. mája o 19. hodine a druhá v nedeľu 18. mája o 16:30 v bábkovej sále na Alžbetinej ulici č. 38.

V hre talentovanej mladej autorky a režisérky Zuzany Kollárovej Janko Hraško a iné hraškoviny ponúkne Bábkové divadlo v Košiciach divákom predškolského a mladšieho školského veku cez bábkarské techniky a interaktívnu hru s detským publikom pohľad do kuchyne, keď mama nie je doma...

V novej bábkovej inscenácii sa zodpovedný starší brat Šimon musí postarať o mladšiu sestru Katku podľa maminých inštrukcií. A že to nie je vždy jednoduché, zažije takpovediac na vlastnej koži nielen samotný Šimon, ale s ním aj diváci v hľadisku. Malá sestrička neľúbi zelený hrášok a zeleninu, aj keď Šimon vie, že je chutná a zdravá.

Inscenácia bude klásť dôraz na posilnenie dobrých súrodeneckých vzťahov a zároveň prostredníctvom zvolených bábkarských techník, podporí v dieťati jeho vlastnú fantáziu, tvorivosť a hravosť.

„Okrem postavy Janka Hraška sa malí diváci stretnú aj s princeznou na hrášku a inými veselými rozprávkovými postavičkami,“ prezrádza z divadelnej kuchyne umelecký šéf divadla Ivan Sogel.

Režisérka Zuzana Kollárová, absolventka VŠMU v odbore bábkarská réžia, k tomu dodáva: „Je to pre mňa prvá skúsenosť s košickými bábkarmi. Nechcela som, aby inscenácia bola príliš vážne poučujúca, je to skôr prepojenie humoru s poučením“.

Autorkou a režisérkou je Zuzana Kollárová, scénu a kostýmy navrhla mladá výtvarníčka Katarína Sliacka. Herci Mariana Bódyová s Andrejom Sisákom alebo Nicole Dubjaková s Jurajom Fotulom si zaspievajú piesne z dielne Jána Kružliaka ml.

Inscenácia Janko Hraško a iné hraškoviny je 196. premiérou Bábkového divadla Košice. Zaujímavosťou je mladý realizačný tím.

Autor/zdroj: BDKE, Radovan Kurilko
Zverejnil: Ing. Peter Kupčík
Vytvorené: 12.05.2014 16:00
Upravené: 14.06.2021 10:09

Udalosti

Zobraziť všetky udalosti

Інформація на допомогу Україні Basic Information in Help of Ukraine