Prvý ročník denného múzejného tábora v Baníckom múzeu v Rožňave sa vydaril

Banícke múzeum v Rožňave, zariadenie Košického samosprávneho kraja, v tomto roku po prvýkrát zorganizovalo denný tábor pre deti pod názvom Prázdninoví bádatelia. Múzejníci sa snažili ukázať, že múzeum je miestom, kde deti môžu leto stráviť aktívne, môžu sa niečo nové naučiť a nájsť si nových kamarátov.

Od 30. júla do 3. augusta bol pre deti pripravený bohatý program. Pozrieť sa boli na slávnu Meterciu v Katedrále Nanebovstúpenie panny Márie a neobišli ani miesto v Čučme, ktoré zobrazuje. Starosta obce im objasnil banské tradície, ukázal im banský gápel  i kresanicu, aby sa z nich aspoň na chvíľu stali baníci. Deti sa vybrali aj do Krásnohorskej Dlhej Lúky, kde na nich čakali ochranárky z Národného parku Slovenský Kras. Prichystali pre nich poklad, ale pripravili aj množstvo úloh, ktoré deti museli splniť, aby sa k nemu dostali. Múzejníci nezabudli deťom ukázať ani vznešenú Andrássyho obrazáreň v Krásnohorskom Podhradí a zobrali deti aj do ostatných expozícií Baníckeho múzea v Rožňave.

Prvého ročníka denného múzejného tábora sa zúčastnilo 15 detí. Múzejníci dúfajú, že ich spokojnosť privedie deti do tábora aj o rok a priláka do múzea aj ďalších prázdninových bádateľov.

Autor/zdroj: Banícke múzeum v Rožňave
Zverejnil: Ing. Peter Kupčík
Vytvorené: 09.08.2018 11:00
Upravené: 22.07.2021 16:42

Udalosti

Zobraziť všetky udalosti

Інформація на допомогу Україні Basic Information in Help of Ukraine