Divadlo Thália uviedlo premiéru bulvárnej komédie 1+1=3

Bulvárnu komédiu zasadenú do Londýna 60. rokov minulého storočia, s hudbou Beatles, ponúka najnovšia inscenácia košického Divadla Thália. Hru so slovenským názvom 1 + 1 = 3 napísal britský autor Ray Cooney a na doskách divadla ju v premiére uviedli vo štvrtok 19. januára.

Inscenácia je treťou premiérou sezóny košického maďarského divadla, publikum po celom svete zabáva už viac ako 30 rokov. Hlavná postava – taxikár John Smith, ako sa náhodou ukáže, žije dvojitý život - má dve adresy, aj dve manželky. Aby sa jeho starostlivo budovaný obraz vzorového občana nezrútil, začne klamať, popierať a zahmlievať. Situácia sa však vymyká spod kontroly a napokon už nikto nevie, kto je kto. Pridajú sa podozrievavé manželky, tupí policajti či dobromyseľní susedia.

Ako uviedol dramaturg divadla Miklós Forgács, najnovšia hra zapadá pod heslo "negatívna identita", ktoré si Thália dala pre inscenácie aktuálnej sezóny. Po odpremiérovaných dielach Vyvrheľ dediny Edeho Tótha a Ako slepci v bani súčasného autora Csabu Székelya nasleduje divácky veľmi vďačná veselohra.

„Tá negatívna identita je v tomto prípade skôr symbolická, keď človek v podstate žije dvojaký život, má dve identity, a je teraz otázkou, ktorá identita je tá jeho pravá," povedal Forgács.

Réžie sa ujal Péter Dudás, bývalý herec Thálie, ktorý v minulosti režíroval aj úspešnú hru Portugal. „Cieľom uvedenia tejto geniálne napísanej hry je zabávať publikum. Snažili sme sa vychádzať z reálnych situácií a myslím, že pre diváka bude veľmi zábavné, ak v našej hre uvidí niektoré ošemetné situácie zo svojho života," skonštatoval. Inscenácia môže byť podľa neho príťažlivá aj po stránke hudobnej a vizuálnej vrátane kostýmov.

Hlavnú postavu stvárnil Máté Madarász, v ďalších úlohách sa predstavili Lilla Dégner, Ágnes Frank, Géza Benkő či Oszkár Illés. Súčasťou predstavenia v maďarskom jazyku sú slovenské titulky a simultánny preklad do slúchadiel.

 

 

 

 

 

Autor/zdroj: TASR
Zverejnil: Ing. Peter Kupčík
Vytvorené: 19.01.2017 20:00
Upravené: 07.07.2021 09:31

Udalosti

Zobraziť všetky udalosti

Інформація на допомогу Україні Basic Information in Help of Ukraine