Výstava amatérskych fotografov z Košického kraja

Krajská výstava amatérskej fotografie AMFO 2016 bude aj tento rok príležitosťou vychutnať si tie najkrajšie a najzaujímavejšie zábery fotografov z celého Košického kraja. Slávnostné otvorenie výstavy spojené s odovzdávaním ocenení sa uskutoční v stredu 29. júna o 16.30 hod. v Slovenskom technickom múzeu v Košiciach.

Do súťažnej výstavy AMFO sa každoročne zapája niekoľko desiatok autorov. Oproti minulým rokom však hranica prihlásených amatérskych fotografov presiahla stovku, čo je o tretinu viac účastníkov. Počet čiernobielych a farebných fotografií sa vyšplhal až k počtu 470 kusov.

Odborná porota, ktorej predsedom bol Ing. Miroslav Pfliegel EFIAP, ES FIAP a členovia Mgr. Renáta Markovičová a Ing. Igor Šimko, fotografie hodnotili podľa vekovej kategórie autorov do 16 rokov, od 16 do 21 rokov a starší. Porotu milo prekvapili tohoročné súťažné práce práve v skupine mladších autorov do 21 rokov. Okrem toho, že boli zaujímavé a nápadité, väčšina z nich bola zvládnutá aj po technickej stránke. Tradične vyššiu úroveň si v Košickom kraji držia autori nad 21 rokov, ktorí už nie sú nováčikmi v tejto oblasti a ich mená sú známe z rôznych iných súťaží, na ktorých získali aj ocenenia. Aj v tejto kategórii sa objavili nové talenty, ktoré zaujali iným, svojským aj netradičným pohľadom na okolitý svet.

Tematika diel je rôznorodá

V súťaži nechýbajú námety krajiny, architektúry, portrétu, makrozábery, zátišie, ale aj živá fotografia. Návštevníci výstavy si spomedzi viac ako 150 fotografií od 90 autorov nájdu určite niekoľko, ktoré ich oslovia a zanechajú v nich nevšedný umelecký zážitok.

Výstava, ktorú organizačne zastrešuje Kultúrne centrum Údolia Bodvy a Rudohoria, potrvá v Slovenskom technickom múzeu do 24. júla. Najlepšie fotografie a ich autori budú reprezentovať Košický kraj na celoštátnej súťaži AMFO 2016 na jeseň v Leviciach.

Podujatie podporil z verejných zdrojov Fond na podporu umenia.

Zoznam ocenených autorov nájdete tu.

 

 

 

Autor/zdroj: Helga Tomondyoová, KCÚBaR
Zverejnil: Ing. Peter Kupčík
Vytvorené: 22.06.2016 08:56
Upravené: 28.06.2021 12:43

Udalosti

Zobraziť všetky udalosti

Basic Information in Help of Ukraine ISO 27001