Týždeň dobrovoľníctva – aj takto sa dá meniť náš kraj k lepšiemu

Už 16. septembra sa začína Týždeň dobrovoľníctva. Počas siedmich dní môžu organizácie, firmy, či samosprávy pozvať dobrovoľníkov do svojich organizácií. Dobrovoľníci majú možnosť v tomto týždni spoznať viaceré organizácie, systémy dobrovoľníctva, spôsoby práce, či priložiť ruku k dielu. Košický samosprávny kraj ako partner Dobrovoľníckeho centra Košického kraja sa tiež zapája do Týždňa dobrovoľníctva.

Týždeň dobrovoľníctva trvá od 16. do 22. septembra. Záujemcovia sa môžu zapojiť do širokej škály dobrovoľníckych aktivít z rôznych oblastí. V Košickom kraji projekt organizuje a koordinuje Dobrovoľnícke centrum Košického kraja (DCKK). „Do programu sú zapojené najmä environmentálne a sociálne aktivity,“ hovorí predsedníčka DCKK Dominika Hradiská.

Tu nájdete aktuálnu ponuku možností ako pomôcť a kde priložiť ruku k dielu a kontakty na organizácie a ľudí, ktorí aktivitu organizujú. Pokiaľ sa rozhodnete pre dobrovoľnícku pomoc, je na vás, či pôjdete sami, alebo s kolegami, spolužiakmi, priateľmi. V ponuke si nájdete hromadné aj individuálne aktivity.


Dobrovoľníci si môžu vybrať, či chcú ísť pomôcť klientom v domovoch sociálnych služieb, zvieratám v útulkoch, či chcú pomôcť čistiť okolie jazier, sídlisk, či rekreačných oblastí. „Teší nás, že sa zapojili organizácie z celého kraja, menších miest, či obcí.“

Pre tých, ktorí vedia, že by radi pomáhali, ale vôbec netušia, k akej oblasti majú blízko, je počas celého týždňa nachystaná paleta dní otvorených dverí a workshopov v organizáciách. Znamená to, že dobrovoľník síce nepríde aktívne organizácií pomôcť, ale skôr sa pozrieť, ako fungujú, akých dobrovoľníkov potrebujú a možno sa rozhodne im pomáhať dlhodobo.

Hlavným partnerom Týždňa dobrovoľníctva je Košický samosprávny kraj, vďaka ktorého podpore je možné tento projekt zrealizovať. Aktivity tohto týždňa sú podporené aj z grantového systému Mesta Košice DAMKO.

Autor/zdroj: Archív KSK
Zverejnil: Jozef Andrejko
Vytvorené: 08.09.2016 11:23
Upravené: 28.12.2021 10:48

Udalosti

Zobraziť všetky udalosti

Basic Information in Help of Ukraine ISO 27001